Jak zmieni się gospodarka w epoce Carmageddonu?
2022-05-17
Nowa Toyota z Gliwic
2022-05-31

Kryzys klimatyczny czy gospodarczy?

Niecałe 2 tygodnie zostały do decydującego głosowania mającego przesądzić o końcu motoryzacji, jaką znaliśmy do tej pory. 7 VI Parlament Europejski ma podjąć decyzję ws. norm emisji CO2 dla wszystkich samochodów w UE. Przyjęcie pakietu ustaw znanych pod hasłem „Fit for 55” będzie oznaczało nowy europejski nakaz: elektromobilność. I zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035r. I choć to nie koniec legislacyjnej ścieżki, to dla gospodarek całego regionu może to oznaczać ostry zakręt, którego konsekwencji nikt dziś nie jest w stanie precyzyjnie określić.
 
Europejscy deputowani coraz bardziej zdają sobie sprawę, że transformacja powinna też zachować właściwą równowagę w kwestiach społecznych i gospodarczych. Coraz więcej badań dowodzi, że obecny pomiar CO2 wyłącznie w rurze wydechowej jest niewystarczający do oceny rzeczywistego śladu węglowego pojazdu. PIM od początku lobbował za złagodzeniem najostrzejszych zapisów pakietu.
 
Trwająca na Ukrainie wojna skłania Europę do przemyślenia swojej zależności energetycznej od Rosji. Jak powiedział w tym tygodniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Fatih Birol (dyrektor Międzynarodowej Agencji Energetycznej): „Świat nie musi wybierać między kryzysem energetycznym a kryzysem klimatycznym”.
Jak będzie wyglądała motoryzacja za kilka lat? A jak za kilkanaście? Tegoroczny AutoEvent nie mógł się odbyć w ciekawszym momencie. Czołowi gracze polskiego i europejskiego automotive podzielą się z Wami swoimi analizami, spostrzeżeniami i planami na przyszłość. Kuluarowe rozmowy biznesowe będą w tym roku wyjątkowo ciekawe.
 
Wraz z liderami rynku czekamy na Was 21 – 23 VI w Zawierciu.
 
Bilety dostępne online, ale ilość miejsc ograniczona

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.