Kryzys klimatyczny czy gospodarczy?
2022-05-27
AutoEvent 2022 – Debaty. Studium przypadku sektora automotive
2022-06-06

Nowa Toyota z Gliwic

Nowy model Toyoty będzie produkowany w Gliwicach❗ A dokładnie w gliwickiej fabryce Stellantis, która po rozbudowie ma ogromne moce produkcyjne. Współpraca Toyoty i Stellantis (wówczas ten koncern miał inną nazwę) rozpoczęła się w 2012 r. od vana Toyota Proace.

Nowe auto Toyoty produkowane w Gliwicach i we włoskiej Atessa również będzie samochodem dostawczym, produkowanym w wersji konwencjonalnej i elektrycznej. Auto ma trafić do sprzedaży za 2 lata. Rozbudowana fabryka Stellantis w Gliwicach kończy fazę rozruchu technicznego i w tym roku ma wyprodukować 40 000 pojazdów.

Inwestycje  trendy analizy rynku motoryzacyjnego i bezcenne informacje  przygotowane przez ekspertów polskiego i europejskiego automotive będą głównym tematem zbliżającego się AutoEventu (21 – 23 VI w Zawierciu). Swój udział już zapowiedziały największe koncerny. Bilety można jeszcze zamawiać 👉 http://autoevent.mescal.pl/rejestracja

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.