AUTOEVENT 2024 – 03-05 czerwca 2024

Przyszłość Motoryzacji w Europie – walka światowych mocarstw trwa

 

ZAKRESY TEMATYCZNE

Wszystkie tematy mają na celu stworzenie platformy do dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania rozwiązań na najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed polską i europejską gospodarką. Zachęcamy do aktywnego udziału w panelach, warsztatach i sesjach tematycznych, które będą organizowane podczas konferencji.

Dzięki Państwa zaangażowaniu w dyskusje, jesteśmy w stanie wspólnie kreować przyszłość gospodarczą Europy.

  • Europejska Branża Motoryzacyjna w Obliczu Wyzwań

Obecnie europejska branża motoryzacyjna znajduje się pod wpływem licznych czynników, takich jak globalna konkurencja, presja regulacyjna oraz zmiany preferencji konsumentów. Podczas AutoEvent 2024 omówimy, w jaki sposób te czynniki wpływają na kształtowanie krajobrazu motoryzacyjnego w Europie i jakie wyzwania stoją przed polskimi producentami.

  • Amerykańska Polityka Ochronna i Jej Wpływ na Polskich Producentów

Analizując strategię Stanów Zjednoczonych dotyczącą ochrony swojego sektora motoryzacyjnego przed zagraniczną konkurencją, poruszymy kwestie barier handlowych, ceł oraz innych ograniczeń, które mogą utrudniać europejskim producentom dostęp do amerykańskiego rynku. Dyskutować będziemy również nad potencjalnymi strategiami dywersyfikacji i ekspansji.

  • Przyjmowanie Inicjatyw Zrównoważonego Rozwoju w Europie

W kontekście surowych regulacji środowiskowych i norm emisji, europejska branża motoryzacyjna, w tym w Polsce, jest coraz bardziej zmuszona do przestrzegania zrównoważonych praktyk produkcyjnych oraz inwestycji w technologie niskoemisyjne. Podczas AutoEvent omówimy strategie dostosowania się do tych wymagań oraz ich wpływ na konkurencyjność producentów.

  • Chiński Rynek Motoryzacyjny: Wyjątki Globalnej Konkurencji

Chiński rynek motoryzacyjny odgrywa coraz większą rolę na światowej arenie, stając się jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych. Omówimy strategie chińskich producentów, ich ambicje dotyczące ekspansji na rynki europejskie i amerykańskie oraz wyzwania, jakie stawiają przed tradycyjnymi producentami europejskimi.

  • Perspektywy Polskiego Sektor Motoryzacyjnego

Przyjrzymy się perspektywom polskiego sektora motoryzacyjnego. Przedstawimy jego solidne fundamenty, lokalne wyzwania zarówno w kontekście rozwoju polskiego sektora motoryzacji, jak i możliwości ekspansji za granicę. Będziemy mówić o potencjalnych wyzwania i możliwościach, jakie niesie ze sobą przyszłość branży.

 

Szczegóły wkrótce!!

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.