WARSZTAT 21.06.2018: WPŁYWU MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI NA PŁYNNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW
2018-04-25
II edycja konkursu rozstrzygnięta!
2018-05-16

AutoEvent 2018: Partnerzy wydarzenia; kilkadziesiąt nowych firm; przybywa uczestników. Cztery ostatnie stoiska!

Tegoroczna edycja konferencji AutoEvent (19–21 czerwca, hotel OSSA, Rawa Mazowiecka – www.autoevent.pl) zapowiada się bardzo obiecująco. Mimo, że do wydarzenia został jeszcze ponad miesiąc, lawinowo wzrasta liczba uczestników, która wynosi już ponad 250 osób z Polski, Niemiec i Litwy. Co istotne: pojawiło się kilkadziesiąt nowych firm o profilu czysto produkcyjnym.

– Z kolei pula stoisk została niemalże całkowicie sprzedana. Zgodnie ze stanem na dzień dzisiejszy (14 maja) do wykorzystania zostało dosłownie siedem, z czego trzy są już zarezerwowane – mówi Magdalena Szczypińska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Motoryzacji.

Coroczny AutoEvent, organizowany od kilkunastu lat przez Polską Izbę Motoryzacji to oczywiście duży zastrzyk informacji i wiedzy o charakterze branżowym, ekonomicznym, strategicznym, etc. Fakt, że przez trzy dni przedstawiciele kilkuset firm z sektora przemysłu motoryzacyjnego mają okazję bytować ze sobą w tzw. zamkniętym ośrodku wypoczynkowym o charakterze Congres & SPA, przekłada się na dobre rozeznanie w branży, nowe znajomości, kontakty, które nierzadko znajdują zwieńczenie w postaci inicjatyw biznesowych.

Uczestnikami AutoEventu są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów (na tzw. pierwszy montaż), czyli TIER1, TIER2, TIER3 oraz OEM. W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu.

To biznesowe spotkanie branżowe o charakterze zamkniętym obfituje również w liczne atrakcje dodatkowe: konkursy, rozrywkę – dwa wieczory tematyczne i rozstrzygnięcie plebiscytów. Takie wspólne spędzanie czasu z pewnością ułatwia wzajemne poznanie, nawiązanie nowych znajomości.

Podczas AutoEventu 2018 omówione zostaną nowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki oraz kluczowe aspekty dotyczące działalności firm z sektora automotive, m.in.:

 • PERSPEKTYWY ROZWOJU PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO W POLSCE,
 • NISKOEMISYJNOŚĆ, ELEKTROMOBILNOŚĆ, NAPĘDY ALTERANTYWNE – CZYLI KTÓRĘDY WIEDZIE DROGA DO SUKCESÓW W SEKTORZE MOTORYZACYJNYM,
 • PRODUKCJA W REALIACH REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ,
 • OEM – TAK SILNY JAK SILNE NAJSŁABSZE OGNIWO ŁAŃCUCHA DOSTAW,
 • WSPÓŁPRACA ZE SZKOLNICTWEM ŚREDNIM I WYŻSZYM W CELU PRZYGOTOWANIA SYSTEMU KSZTAŁCENIA POD POTRZEBY PRZYSZŁEJ, ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGICZNIE GOSPODARKI,
 • WARSZTAT: WPŁYW MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI NA PŁYNNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW.

W tym roku, w dniu 19 czerwca Polska Izba Motoryzacji wraz z Partnerami AutoEvent 2018 przewidziała SPECJALNĄ STREFĘ KIBICA. To właśnie tutaj, na wielkim telebimie będziemy śledzić losy naszych piłkarzy. Po meczu odbędzie się wspólny turniej na ogromnym 13 metrowym dmuchanym boisku, gdzie zawodnicy przyczepieni będą do siebie za pomocą  poprzeczek. Celem każdej z drużyn będzie zdobycie jak największej ilości goli, wygranie meczu i całego turnieju. Wszystko podczas szalonej imprezy przy rytmach, które zaserwuje DJ będziemy mogli zrobić zdjęcia z gwiazdami wieczoru. Lewandowski, Ronaldo, Messi, Neymar i inni specjalnie dla Państwa będą dostępni do wspólnych fotografii.

W środę natomiast (20 czerwca) obędzie się Bankiet, podczas którego rozstrzygniemy plebiscyty organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji i Partnerów. Podczas wieczoru nie zabraknie licznych konkursów, pokazów barmańskich. Część artystyczna to zazwyczaj musicale, koncerty zespołów rockowych, pokazy tańca, itp. W tym roku zabierzemy Państwa do Las Vegas.

Duże znacznie mają również rozmowy kooperacyjne B2B, (czwartek, 21 czerwca) oraz wystawa targowa (20-21.06.2018), gdzie firmy na swoich stoiskach promują siebie oraz swoje produkty i usługi.

Wydarzenie jest również doskonałą okazją do działań wizerunkowych, reklamowych i promocyjnych. Stąd tak duże zainteresowanie inicjatywami sponsorskimi. W tym roku w gronie Partnerów i Sponsorów konferencji AutoEvent znalazły się takie firmy jak:

 Brytyjsko-Polska Izba Handlowa – Patron Honorowy

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC)  powstała w 1992 i jest  bilateralną izbą,  która  wspiera wzajemną wymianę gospodarczą między Wielką Brytanią i Polską. BPCC aktywnie kojarzy potencjalnych partnerów biznesowych i promuje najlepsze praktyki. Izba aktywnie wspiera polskich i brytyjskich eksporterów oraz  realizuje program promocji polskich regionów. BPCC jest aktywnym członkiem Rady Izb Brytyjskich w Europie (COBCOE) – sieci ponad 10000 firm w przeszło 30 krajach Europy, która  wielokrotnie przyznawała BPCC nagrodę Najlepszej Brytyjskiej Izby Handlowej w Europie.

www.bpcc.org.pl

 Cold Jet – Partner Branżowy

Cold Jet jest światowym liderem w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia. Firma posiada główną siedzibę w USA, w stanie Ohio, biura w Azji oraz Europie, w tym zakład produkcyjny w Polsce mieszczący się w Obornikach.  Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w tej technologii, firma Cold Jet oferuje rozwiązania z zastosowaniem suchego lodu dla motoryzacji, przetwórstwa tworzyw sztucznych, odlewnictwa, sektora medycznego i farmaceutycznego, przemysłu spożywczego i wielu innych. Oparta na idei tworzenia opłacalnych, przyjaznych dla środowiska i zaawansowanych technologicznie systemów w zakresie suchego lodu, firma Cold Jet pragnie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie oferując m. in. opatentowaną technologię MicroParticle – mikrocząsteczek rozdrobnionego suchego lodu. Suchy lód wielkości cukru, dociera do najbardziej trudnodostępnych miejsc. Jest wystarczająco delikatny, by precyzyjnie czyścić bez obawy o uszkodzenie powierzchni. Rozwiązania do czyszczenia firmy Cold Jet pomagają sprostać coraz bardziej restrykcyjnym wymaganiom dotyczącym jakości (6-Sigma, Kaizen, 5S, TMP) również w branży motoryzacyjnej, obniżając znacznie roczne koszty utrzymania m. in. form w czystości. Urządzenia Cold Jet pozwalają zoptymalizować procesy produkcji poprzez redukcję czasu czyszczenia nawet o 70%. Firma Cold Jet zauważa rosnące zapotrzebowanie na zautomatyzowane systemy czyszczenia zarówno online, jak i offline, oferując w pełni zintegrowane stacje czyszczenia w ramach ciągłego procesu produkcyjnego. Automatyczne systemy przygotowania powierzchni zostały zaprojektowane celem podniesienia jakości i obniżenia kosztów operacyjnych dla producentów posiadających linie do automatycznego malowania. Siłą firmy Cold Jet jest globalna wiedza w połączeniu z lokalną dostępnością poprzez biura i sieć partnerów biznesowych na całym świecie. Dzięki temu firma oferuje wsparcie 24H/7 w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej oraz kompleksowej obsługi klienta.

www.coldjet.pl

 BALLUFF – Partner Branżowy

Firma posiada ponad 90-letnią tradycję, jest wiodącym specjalistą i uznanym partnerem w branży automatyki przemysłowej. Globalne doświadczenie w automatyce pozwala oferować innowacyjne czujniki do wykrywania obiektów, pomiaru odległości, kąta nachylenia, ciśnienia oraz systemy identyfikacji przemysłowej. Pełny asortyment firmy obejmuje zoptymalizowane technologie komunikacyjne w tym RFID, sieciowe jak IO-Link, wraz ze zintegrowanym systemem bezpieczeństwa i szeroki wybór akcesoriów. Firma BALLUFF obecna w Polsce od 1998 roku, reprezentowana jest w 56 krajach, posiadając biura sprzedaży, ośrodki R&D oraz 9 zakładów produkcyjnych, utrzymując silną pozycję na wszystkich kontynentach.

www.balluff.com

DEKRA – Partner Branżowy

Grupa DEKRA w Polsce jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE, z siedzibą w Stuttgarcie. DEKRA to światowy lider w dziedzinie usług dla przemysłu, nadzorów inwestycyjnych, certyfikacji systemów, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa i rozwoju personelu. DEKRA w Polsce z biurami w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu, to doskonale wykwalifikowana kadra ekspercka ze znajomością przepisów krajowych i międzynarodowych w obszarach: – usług technicznych dla przemysłu; – usług dla branży budowlanej; – audytów standardów i procesów, w tym audytów dostawców; – auditów i certyfikacji systemów; – badań i certyfikacji wyrobów; – bezpieczeństwa procesowego i przeciwwybuchowego; – rzeczoznawstwa pojazdów i maszyn; – badań technicznych pojazdów; – szkoleń i certyfikacji personelu; – doradztwa personalnego i rekrutacji.

DEKRA Certification – Certyfikujemy najlepszych! DEKRA Certification w Polsce – obecna na rynku od 2001 roku, jest bezstronną i niezależną jednostką certyfikacyjną, zajmującą czołową pozycję na polskim rynku certyfikacji. Legitymuje się portfelem prawie 5000 klientów z większości branż przemysłu i usług. Główną działalnością jest certyfikacja systemów: jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem informacji i danych, bezpieczeństwem pracy, żywności, jak również szeregu norm branżowych. Realizuje także certyfikację personelu w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych, pracy oraz zarządzania środowiskiem i energią. Certyfikat DEKRA jest dokumentem szeroko rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. W ofercie DEKRA Certification znajdują się również badania i certyfikacja wyrobów elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych, chemicznych oraz materiałów (przeprowadzane w laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech, Holandii oraz w Chinach), a także usługi eksperckie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem procesowym i przeciwwybuchowym oraz oceny zgodności maszyn i urządzeń technicznych.

Więcej informacji o ofercie wyjątkowych usług DEKRA dla Państwa biznesu znajdziecie na stronie www.DEKRA.pl

3M Poland Sp. z o.o. – Partner Branżowy

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. Podstawą działalności firmy 3M są badania naukowe oraz przekonanie, że każdy problem można rozwiązać. Współpracując z Klientami udaje nam się z sukcesem zaspokoić najbardziej wyszukane oczekiwania sektora przemysłu motoryzacyjnego. Stoi za tym 80 lat doświadczenia w przemyśle transportowym, ponad 8 tysięcy naukowców pracujących nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami i ponad 100 tysięcy zarejestrowanych patentów oraz oddziały w 200 krajach na całym świecie. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla firm na całym świecie i liderem innowacji – dotrzymujemy kroku nieustannym zmianom zachodzącym w przemyśle motoryzacyjnym, z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Oferujemy rozwiązania przydatne nie tylko na etapie tworzenia – projektowania i produkcji, ale także przy modernizacji, utrzymaniu i remoncie. Dzięki nam nowoczesne samochody są lżejsze, szybsze, bardziej aerodynamiczne i energooszczędne niż kiedykolwiek przedtem.

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od ponad 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne wyróżnienia i nagrody: wyróżnienie PAIIZ w 2016 za całokształt działalności, Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, w 2015 odznakę honorową Ministerstwa Rozwoju za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, w 2016 Srebrny i Złoty Spinacz oraz brązową Effie® za kampanię „Starcie Szlifierzy”, a także Great Place to Work® 2016, 2017,2 018.

3M w Polsce nie jest jedynie firmą handlową i produkcyjną, to także centrum badawczo-rozwojowe. Naukowcy oraz inżynierowie aplikacji potrafią opracować rozwiązania i produkty dopasowane do procesu produkcji klienta.

3M dostarcza szeroką gamę rozwiązań dla producentów samochodów oraz podzespołów samochodowych: – taśmy strukturalne Hemflange do połączeń zaginanych – pierwszy produkt tego typu na świecie; – izolacja akustyczna 3M™ Thinsulate™; – maty 3M™ Interam™, stosowane w katalizatorach samochodowych do zabezpieczania i pozycjonowania monolitu; – folie chroniące lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi; – taśmy strukturalne do montażu akcesoriów do szyb i karoserii samochodowych; – akrylowe taśmy piankowe do montażu uszczelek samochodowych, listew bocznych, spojlerów, czujników, itp.; – samoprzylepne ciężarki do wyważania kół samochodowych wraz z systemem ich aplikacji (WWS); – kolorowe folie, umożliwiające zmianę kolorystyki wybranych elementów auta oraz imitujące elementy chromowane; – folie graficzne do personalizacji samochodu; – kleje wykorzystywane do montażu elementów samochodu; – cienkie taśmy dwustronne do montażu we wnętrzach samochodów; – narzędzia i materiały szlifiersko-polerskie, taśmy maskujące; – materiały wykorzystywane przez działy utrzymania ruchu; środki ochrony osobistej.

www.3mpolska.pl

Goodman Poland – Partner Branżowy

Firma Goodman jest zintegrowaną grupą biznesową, która działa, jako właściciel, deweloper i zarządzający nieruchomościami komercyjnymi, w tym magazynami, wielkopowierzchniowymi obiektami logistycznymi, centrami biznesowymi oraz biurami na całym świecie. Grupa oferuje również szeroki portfel funduszy nieruchomości, zapewniając inwestorom dostęp do wyspecjalizowanych usług zarządzania aktywami oraz do aktywów w postaci komercyjnych i przemysłowych nieruchomości. Sukces firmy Goodman opiera się na pracownikach firmy, długofalowych relacjach z klientami, a także dogłębnej wiedzy na temat lokalnych rynków nieruchomości komercyjnych, na których Grupa prowadzi działalność. Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 2005 roku, portfolio nieruchomości firmy Goodman nieustannie rośnie, a Grupa jest obecnie postrzegana, jako jeden z wiodących deweloperów na rynku. Goodman buduje i zarządza wysokiej jakości nieruchomościami magazynowymi i logistycznymi, których jest jednocześnie właścicielem. Nieruchomości powstają w kluczowych lokalizacjach w Polsce, takich jak Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Gliwice, Łódź, Toruń, Konin, Sosnowiec czy Warszawa. Na koniec grudzień 2017 roku Goodman zarządzał w Polsce portfelem obiektów przemysłowych o powierzchni ponad 958 000 m2.

www.goodman.com

Boryszew Automotive Plastics – Partner Branżowy

Grupę BAP tworzą podmioty produkujące elementy plastikowe i metalowe, wykorzystywane w samochodach (wewnątrz pojazdów, na zewnątrz, elementy osprzętu silnika) oraz formy wtryskowe do produkcji ww. elementów.

W skład Grupy BAP wchodzą podmioty:

 • Boryszew Deutschland GmbH – centrala Boryszew Automotive Plastics,
 • Boryszew Kunststofftechnik Deutschland GmbH – produkcja plastikowych elementów wyposażenia samochodów,
 • Theysohn Kunstoff GmbH – producent zewnętrznych plastikowych elementów wyposażenia samochodów,
 • AKT Plastikarska Technologie spol.s r.o – produkcja wyrobów plastikowych, na potrzeby automotive i branży AGD,
 • BRS Ymos – produkcja elementów wtryskowych na bazie ZnAl ,
 • BRS Oberflachetechnik GmbH – produkcja galwanizowanych elementów plastikowych, wykorzystanych do wyposażenia samochodu,
 • Boryszew Formenbau Deutschland GmbH – produkcja form wtryskowych,
 • Theysohn Formenbau GmbH – produkcja form wtryskowych,
 • Boryszew Plastic Rus – produkcja plastikowych elementów wyposażenia samochodów,
 • Boryszew Tensho Poland – formowanie wtryskiem elementów z tworzyw sztucznych.

OFERTA HANDLOWA:

Systemy wewnętrzne: schowki deski rozdzielczej; uchwyty deski rozdzielczej; obudowa kolumny kierownicy; schowki; klamki; mocowania kokpitu przedniego; słupki; nawiewy powietrza; dysze nawiewu; osłony ozdobne; konsola środkowa; obudowy siedzeń; moduł dachowy; schowki na okulary.

Systemy inżynieryjne: pokrywy silnika; obudowy akumulatora; komponenty (wsporniki, uchwyty); obieg wodny / rury wlewowe; obieg olejowy / rury wlewowe.

System zewnętrzny: nadkola; listwy progowe; osłony podłogi; obudowy bagażnika; osłony przednie, osłony tylne; zderzaki; zawory redukujące ciśnienie.

www.bap.boryszew.eu

Znalezione obrazy dla zapytania GT85GT85 – Partner Branżowy

Projektujemy i produkujemy myjnie przemysłowe oraz maszyny dla różnych gałęzi przemysłu. Naszą specjalnością jest mycie przemysłowe. Oferujemy rozwiązania mycia przemysłowego w technologiach natryskowych, ultradźwiękowych, także na stanowiskach w pełni zautomatyzowanych, gdzie wiodącymi seriami produktowymi są  TARRA Compact, TARRA Smart, TARRA Ultra oraz TARRA Expert. Procesy mycia wspomagają  produkowane przez nas preparaty chemiczne do mycia w środowisku przemysłowym marek: ROKLIN i RUSTER. Produkcja chemii obejmuje produkty do mycia, odtłuszczania, odrdzewiania, odkamieniania oraz przygotowania powłok konwersyjnych metali. Produkowane przez nas środki znajdują zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym, mechanicznym, precyzyjnym, energetycznym wydobywczym i innych. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie wspomagać przedsiębiorstwa produkcyjne, dostarczając im rozwiązania szyte na miarę, opracowujemy technologie dedykowane konkretnym procesom produkcji gdzie sprawdzają się maszyny i urządzenia przemysłowe z serii TARRA Expert, TARRA Metrics oraz TARRA Robotics. Naszym celem jest  konsekwentne dostarczanie produktów, rozwiązań i standardów o najwyższej jakości. Dzięki ciągłemu podnoszeniu jakości i samodoskonaleniu z powodzeniem troszczymy się o pełną satysfakcję i zaufanie naszych klientów.

www.gt85.com.pl

Bank Zachodni WBK – Partner Sektorowy

Bank Zachodni WBK to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce, która świadczy usługi bankowe dla osób indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Zgodnie ze strategią „Bank Jaki Chcesz”, Bank Zachodni WBK koncentruje się na rozpoznaniu potrzeb klientów oraz oferowaniu im produktów finansowych, które mogą sami dopasowywać do swoich wymagań.

Spółki z Grupy Banku Zachodniego WBK oferują fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing, faktoring, a także usługi maklerskie i zarządzania aktywami. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

www.bzwbk.pl

Frost & Sullivan – Partner Sektorowy

Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza rzetelnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii rozwoju. Frost & Sullivan ma 50-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat oferowanego przez Frost & Sullivan Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw pod adresem: www.frost.com

Data Interchange – Sponsor Biletów

Od 1986 roku Data Interchange jest wiodącym producentem rozwiązań w zakresie integracji B2B i elektronicznej wymiany danych (EDI).Jako międzynarodowy INTEGRATOR i twórca OFTP i OFTP2 dla przemysłu motoryzacyjnego dostarczamy efektywne rozwiązania dla wielu tysięcy zadowolonych klientów. Posiadamy biura i partnerów na całym świecie, dzięki czemu możemy wspierać naszych klientów niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jesteśmy członkiem: ODETTE, GALIA, AIAG. Posiadamy Certyfikat ISO 9001 i ISO 27001. Rozwiązania Data Interchange pozwalają zautomatyzować procesy biznesowe w różnych obszarach łańcucha dostaw doprowadzając do istotnego skrócenia cyklu zamówienie-sprzedaż-fakturowanie-dostawa –zapłata oraz uzyskanie znacznych oszczędności. Dostarczamy rozwiązanie dostosowane do wymagań małych, średnich i dużych przedsiębiorstw umożliwiając bezpieczną i szybką wymianę dokumentów biznesowych między setkami tysięcy partnerów handlowych niezależnie od wymaganego protokołu komunikacyjnego, standardu EDI , sieci połączeń i ERP.

www.datainterchange.com

Exact Systems – Sponsor Bankietu

Exact Systems działa od 2004 r. i jest obecnie czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Klientami firmy są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej. Obecnie poza Polską, spółka działa w jedenastu krajach m.in.  w Niemczech, Rosji, Czechach, Turcji, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach. Firma kładzie duży nacisk na jakość świadczonych usług oraz na rzetelność i stabilność we współpracy ze swoimi kontrahentami. Współpraca z Exact Systems pomaga osiągnąć najwyższe standardy jakości oraz wspiera organizację procesów produkcyjnych. Nasza Grupa Kapitałowa zatrudnia obecnie ponad 5000 osób, które deleguje do prac u swoich Klientów, korzystając z rozbudowanej struktury 60 biur operacyjnych na terenie całej Europy. Jesteśmy zgranym, młodym i otwartym na rozwiązywanie wszelkich problemów, zespołem profesjonalistów. Wyróżnia nas myślenie nastawione na jakość, a celem jest sukces naszych Klientów.

www.exactsystems.com

Geo Globe Polska – Sponsor Bankietu

Jesteśmy jednym z liderów na rynku międzynarodowym w użyciu technologii termoformowania próżniowego. Technologia ta polega na odpowiednim podgrzaniu płyty z tworzywa do momentu uzyskania stanu plastyczności, a następnie wytworzeniu podciśnienia między w/w płytą a formą. Do produkcji wykorzystujemy między innymi płyty z ABS, PE, PS, PP, PMMA, PC. Technologia termoformowania stosowana przez Geo Globe Polska umożliwia produkcję detali o wysokiej jakości i powtarzalnym kształcie. Z tego względu chętnie stosowana jest tam, gdzie estetyka oraz trwałość elementów ma pierwszorzędne znaczenie. Przykładem takich zastosowań są detale produkowane do różnorodnych pojazdów takie jak kompletne karoserie, ich elementy, jak również wewnętrzne wyposażenie. Nasza technologia ma również zastosowanie w produkcji dedykowanych opakowań, pojemników i przekładek transportowych, używanych przez firmy z branży motoryzacyjnej. Służą one optymalizacji systemów logistycznych. Naszych klientów obsługujemy kompleksowo począwszy od wykonania projektu, przez wykonanie narzędzi oraz prototypu, a skończywszy na finalnym wyrobie gotowym. To, co sprawia, że Geo Globe Polska wyróżnia się na tle konkurentów, to jakość i szeroki zakres świadczonych usług. Mamy największą dbałością o każdy szczegół, na każdym etapie pracy.

www.geoglobe.pl

Metroplan Polska – Sponsor Bankietu

Metroplan Polska to jedno z wiodących przedsiębiorstw doradztwa techniczno-projektowego. Opracowuje kompleksowe i interdyscyplinarne rozwiązania dla zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych w różnorakich dziedzinach przemysłu, specjalizując się w branży automotive. Łączy pod jednym dachem wszystkie niezbędne dyscypliny: consulting, produkcję, architekturę i logistykę. Obszary działalności to doradztwo, planowanie koncepcyjne i szczegółowe, zarządzanie realizacją oraz zwiększanie wydajności po uruchomieniu działalności. Szeroki zakres kompetencji obejmuje selekcję optymalnej lokalizacji, studia wykonalności, projektowanie obiektów, organizowanie przetargów, zarządzanie budową, podnoszenie wydajności funkcjonowania fabryk i magazynów, optymalizację kosztów oraz modernizację istniejących systemów. Metroplan od czterech dekad wspiera całościowo klientów na całym świecie na wszystkich etapach projektu, aż do jego pomyślnej finalizacji, zwiększając efektywność finansową oraz zapewniając bezproblemową i bezpieczną pracę ich przedsiębiorstw – niezawodnie i z sukcesem. Do pomyślnie zrealizowanych projektów w przemyśle motoryzacyjnym przez polski oddział, tylko podczas ostatnich pięciu lat, należą między innymi Umicore Autocat Poland, Faist ChemTec, VOSS Automotive Polska, Knipping Automotive, Oetiker oraz Hengst Filtration Poland. Firma Metroplan powstała w 1976 roku w Zurychu, główna siedziba Metroplan Group mieści się w Hamburgu, a od 1999 roku Metroplan Polska działa we Wrocławiu.

www.metroplan.pl

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing – Partner Merytoryczny

Klaster „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” jest inicjatywą Katowickiej SSE dedykowaną podmiotom działającym w sektorze motoryzacyjnym i w obszarze zaawansowanych systemów produkcji (Przemysł 4.0), a w szczególności firmom produkcyjnym i technologicznym, które zlokalizowane są na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Klaster stanowi platformę współpracy, dzięki której firmy optymalizują swoje działania w relacjach business to business i science to business. Wizją Klastra jest wykreowanie województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego, jako środkowoeuropejskiego regionu kompetencji w sektorze motoryzacji oraz w sektorach zaawansowanych systemów produkcji i inteligentnych aplikacji. Klaster realizuje swoją misję w dwóch obszarach Innowacji i Kooperacji oraz Rynek Pracy i Edukacji:

 • Misja Klastra w obszarze „Innowacji i kooperacji” realizuje się przez skuteczne łączenie myśli inżynierskiej z najnowszymi technikami i technologiami, które pozwoli usprawnić procesy produkcji, zwiększyć produktywność, zoptymalizować zużycie zasobów, zminimalizować odpady i straty a w konsekwencji zagwarantować konkurencyjną pozycję firm na arenie międzynarodowej.
 • Misją Klastra w obszarze „Rynek pracy i Edukacja” jest budowanie i utrzymanie przewag konkurencyjnych pracodawców w zakresie zasobów ludzkich poprzez opracowywanie i wdrażanie rozwiązań systemowych wykorzystujących potencjał współpracy zarówno pomiędzy pracodawcami jak i pracobiorcami, jak również rynkiem edukacji.

www.ksse.com.pl

Miasto Częstochowa – Partner Inwestycyjny

Częstochowa to miasto nowoczesne, na terenie którego znajdują się lokalizacje dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Do tej pory w ramach unijnej perspektywy finansowej obejmującej lata 2014-2020 pozyskano już prawie 700 milionów złotych, a w trzech częstochowskich lokalizacjach Specjalnych Stref Ekonomicznych rosną konstrukcje kolejnych hal i ruszają z produkcją nowe przedsiębiorstwa. Częstochowa posiada doskonale przygotowane tereny inwestycyjne, dodatkowym atutem są wyszkolone kadry.

Konsekwencja władz miasta w działaniu i poszanowanie najlepszych europejskich wartości zostały docenione przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, które nagrodziły Częstochowę Honorowym Medalem Europejskim. Po raz pierwszy w jego 17-letniej historii został on przyznany miastu. Kolejnym ważnym wyróżnieniem była Nagroda Specjalna za najwyższą ocenę Kapituły w Rankingu „Gospodarny Samorząd 2017”, którą prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odebrał podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Kluczowymi dla miasta są dwie inwestycje z branży motoryzacyjnej i hutnictwa szkła. W Częstochowie, na terenie objętym statusem KSSE powstanie drugi oddział firmy Guardian, gdzie znajdzie pracę ponad 150 osób. Po ukończeniu inwestycji Guardian uruchomi nowoczesną linię powlekania szkła, gwarantującą produkcję na poziomie tysiąca ton dziennie. Dzięki temu konsorcjum umocni swoją pozycję wśród producentów szkła w Europie. Jak zapowiada Guardian, w przyszłym roku przebudowy doczeka się również już istniejący zakład w Częstochowie. ZF Global Electronics rozszerza swoją działalność produkcyjną na terenie Europy Środkowej i jako lokalizację dla nowej inwestycji wybrało Częstochowę. To właśnie tu powstanie zakład produkujący elektronikę wspierającą zaawansowane systemy bezpieczeństwa, który będzie wspomagał linie produkcyjne aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, w tym kamery nowej generacji oraz systemy elektroniczne podnoszące bezpieczeństwo pasażerów, jak np.: układy kontroli poduszek powietrznych. Nowy zakład zostanie uruchomiony do końca 2019 r., a po osiągnięciu pełnej wydajności produkcyjnej zatrudniać będzie 300 osób. W przypadku tej inwestycji cieszy zastosowanie innowacyjnych i nowoczesnych technologii w procesie produkcyjnym. Dynamiczny rozwój zakładu gwarantuje też fakt, że to początkowe stadium życia tych produktów. Inwestycja jest istotna nie tylko z perspektywy samego miasta, ale podnosi atrakcyjność całego północnego subregionu województwa śląskiego. Rozwój zakładów produkcyjnych pociągnie za sobą kolejne inwestycje z branży BPO w zakresie centrów finansowych i inżynieryjnych.

www.czestochowa.pl

Znalezione obrazy dla zapytania CAT LC PolskaCAT LC Polska – Partner Logistyczny

CAT LC Polska jest doświadczonym operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z siedzibą we Francji. W Polsce obsługuje klientów od 1994 r., oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie całego łańcucha dostaw.

Są to m.in. ekspresowe dostawy nocne – flagowa usługa firmy, dostawy komponentów i części do produkcji – inbound, międzynarodowa i krajowa spedycja ładunków całopojazdowych i drobnicowych oraz pełna obsługa magazynowa. Wysoko cenione przez klientów są również dostawy najwyższego priorytetu – TopCAT, rozwiązania dla logistyki jednośladów – BikeCAT oraz dedykowane rozwiązania m.in. dla branż wózków widłowych, szyb samochodowych oraz innych.

CAT Cargo Logistics oferuje dedykowane usługi logistyczne w ramach dostaw komponentów na linie produkcyjne oraz zarządzania opakowaniami zwrotnymi. Wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w obsłudze międzynarodowych klientów branży motoryzacyjnej w tym zakresie, oferując rozwiązania szyte na miarę potrzeb klientów.

Więcej informacji o firmie, ofercie i możliwościach współpracy: www.groupecat.pl

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.