Prezentacje AutoEvent 2017
2017-07-07
Bezpłatna wejściówka od DATA INTERCHANGE. Pierwszy konkurs!
2018-03-13

Podsumowanie AutoEvent 2017

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy, że po raz XIII zechcieliście Państwo wziąć udział w konferencji AutoEvent. Dzięki Państwa zaangażowaniu i chęci dzielenia się swoimi doświadczeniami to coroczne spotkanie stało się wyjątkowym wydarzeniem.

Wykładowcom dziękujemy za interesujące przedstawienie tematów, wystawcom za ciekawą prezentację oferty swoich firm, a uczestnikom za liczne przybycie, zaangażowanie i aktywny udział. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie było okazją do inspirującej wymiany myśli, nawiązania współpracy oraz wzajemnego lepszego poznania się.

 

AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm

Tegoroczne spotkanie przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Centrum Kongresowym Ossa w Rawie Mazowieckiej w dniach 20-22 czerwca. Wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji przyciągnęło największą jak dotychczas liczbę uczestników. Na szczególną uwagę zasługuje wystawa towarzysząca wydarzeniu, która w tym roku już nosiła znamiona małych targów.

Patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Rozwoju (MR), Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIiH), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Partnerem Generalnym wydarzenia była firma zrzeszona w PIM: SGP Sorting Group Poland, która od 11 lat wspiera przedsiębiorstwa przemysłu motoryzacyjnego w osiąganiu najwyższej jakości produkowanych przez nie wyrobów. www.sgpgroup.eu/pl

SGP-Sorting Group Poland Sp. z o.o. specjalizuje się w świadczeniu usług kontroli jakości, sortowania, naprawy detali i komponentów oraz wyrobów gotowych. Klientami firmy są międzynarodowe koncerny należące głównie do przemysłu motoryzacyjnego oraz RTV i AGD. SGP Sp. z o.o. należy do najprężniej rozwijających się firm świadczących usługi outsourcingu jakościowego w Polsce i za granicą. W okresie kilku lat stworzona została sieć spółek zagranicznych, które działają w takich krajach jak: Słowacja, Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Serbia, Rumunia, Włochy, Hiszpania czy Słowenia. Od 2017 roku firma zaistniała również na rynku w Macedonii. O rozwoju i internacjonalizacji firmy zdecydowało zaangażowanie i profesjonalizm kadry pracowniczej oraz innowacyjne podejście do zarządzania. W odpowiedzi na zapotrzebowanie płynące z rynku firma poza świadczeniem usług związanych z sortowaniem, selekcją czy naprawą komponentów oferuje kontrolę jakości według procedur CSL I i CSL II. To co wyróżnia SGP Sorting Group Poland Sp. z o.o. na tle konkurentów to możliwość przeprowadzenia nieinwazyjnego badania struktury materiałów X-Ray oraz realizowanie kontroli jakości we własnych Centrach Jakościowych, zlokalizowanych w Polsce, Rumunii, Słowacji i Wielkiej Brytanii.

Partnerami w tym roku zostały firmy:BALLUFF Sp. z o.o.; Bentley Systems International Limited; BZW BK; CAT LC Polska; COMAU Poland Sp. z o.o.; DB SCHENKER; EDISON S.A.; GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.; GRUPA DEKRA; HUB logistics Sp. z o.o.; LEADEC Sp. z o.o.; Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish Branch; PHILIPS LIHTING POLAND; Sage, Work Service Ukraina

Pierwsza część konferencji AutoEvent 2017 rozpoczęła się serią seminariów:

Digital Factory. Cyfryzacja dokumentacji. Zarządzanie dokumentacją techniczną zakładu produkcyjnego – prowadząca: Joanna Charzyńska, Corporate Account Manager Bentley Systems Polska

Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu architektom, inżynierom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania wspierającego projektowanie, budowę oraz eksploatację infrastruktury. Użytkownicy rozwiązań firmy Bentley mogą korzystać z mobilności informacji w wielu dziedzinach i w całym cyklu eksploatacji infrastruktury, by zwiększyć efektywność projektów i aktywów. Rozwiązania firmy Bentley obejmują aplikację MicroStation do projektowania i modelowania infrastruktury, platformę ProjectWise do współpracy w ramach zintegrowanych projektów oraz usługi operacyjne AssetWise do eksploatacji zasobów infrastrukturalnych –wszystkie wspierają szerokie portfolio zgodnych operacyjnie aplikacji i są uzupełniane specjalistycznymi usługami świadczonymi na całym świecie.

Zapewnienie skutecznego procesu certyfikacji w zakresie zakupów materiałów i usług w kontekście standardów ISO/TS 16949 oraz IATF 16949 – prowadzący: Artur Kot, Ekspert DEKRA

Grupa DEKRA w Polsce jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE, z siedzibą w Stuttgarcie. DEKRA to światowy lider w dziedzinie usług dla przemysłu, nadzorów inwestycyjnych, certyfikacji systemów, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa i rozwoju personelu. DEKRA w Polsce to doskonale wykwalifikowana kadra ekspercka ze znajomością przepisów krajowych i międzynarodowych w obszarach: – usług eksperckich dla producentów AUTOMOTIVE; – usług technicznych dla przemysłu; – usług dla branży budowlanej; – bezpieczeństwa procesowego i przeciwwybuchowego; – auditów i certyfikacji systemów; – badań i certyfikacji wyrobów; – rzeczoznawstwa pojazdów i maszyn; – badań technicznych pojazdów; – szkoleń i certyfikacji personelu oraz doradztwa personalnego i rekrutacji.

Dobry zespół to podstawa – prowadząca: Wioletta Polańska, Project Manager – HR Solution w Agencji Doradztwa Personalnego Human & Hunter.

Human & Hunter to zespół doświadczonych specjalistów świadczących usługi doradztwa personalnego. Nadrzędnym celem Firmy jest sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Specjaliści poszukują pracowników na wszystkie stanowiska w szczególności średniego i wyższego szczebla. Firma dokłada wszelkich starań, aby kandydatami były osoby kompetentne, posiadające odpowiednie dla danego stanowiska kwalifikacje.

Seminaria zgromadziły wielu przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Bardzo dziękujemy za interesujące wykłady, liczne przybycie i ciekawe dyskusje.

Kolejnym punktem programu był wieczór zorganizowany w chacie grillowej „Koneser”, którego sponsorem były firmy: EDISON S.A.; GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.; Sage; Bentley Systems International Limited oraz WORK SERVICE S.A.

Na specjalnie dla Państwa przygotowanym wieczorze prym wiodły największe przeboje od rock’n’ rolla przez disco 70s, lata 80-te, aż po klasyki dance z lat 90-tych. Podczas imprezy przedstawiciel Firmy GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k. wręczył nagrodę jednemu z uczestników, który brał udział w loterii wizytówkowej. Główną nagrodą okazał się głośnik JBL. Wieczór disco był opatrzony szalonym tańcem, na parkiecie nie zabrakło rytmów rodem z gorączki sobotniej nocy a sama impreza trwała do 4 nad ranem.

21 czerwca o godzinie 9.15, XIII Doroczną Konferencję Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce –  AutoEvent 2017 oficjalnie otworzył Roman Kantorski, Prezes Polskiej Izby Motoryzacji.

W tym roku oprócz znamienitych gości wpisanych w programie dołączył do nas Pan Jerzy Hausner, profesor ekonomii, od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, który przedstawił kondycję i perspektywy polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i świecie. Podczas wystąpienia zwrócił uwagę na wzrost gospodarczy w strefie euro oraz Stanach Zjednoczonych na tle „miękkich” danych ekonomicznych. Przedstawił prognozy dotyczące produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz tempa zmian PKB. Kolejnym elementem prezentacji był temat dotyczący produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – stopień zagrożenia upadłością oraz podstawowe charakterystyki i wskaźniki finansowe przedsiębiorstw a także handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi oraz ich naprawa. Potencjał i wyniki finansowe przedsiębiorstw były kolejnym punktem, które omawiał, ze szczególnym uwzględnieniem barier zauważalnych w rozwoju firmy. Moderatorem panelu gospodarczego pt. Perspektywy rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce był Luk Palmen.

Po wystąpieniu Profesora Hausnera kolejną prelekcją było podsumowanie I konkursu Sektorowego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych INNOMOTO w wykonaniu Piotra Prycińskiego, Zastępcy Dyrektora Działu Zarządzania Programami, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Następnie głos zabrał Salvador Ruiz, szef działu projektowania pojazdów użytkowych (Commercial Vehicles), Applus IDIADA Group, który omówił funkcjonalny projekt pojazdu dla mobilności w miastach oraz Mariusz Mankiewicz, Wiceprezes DEKRA Polska, który zmierzył się z odpowiedzią na pytanie: Czy rozwój technologiczny wyprzedzi przyjemność z jazdy pojazdami autonomicznymi?

Podczas debaty, która odbyła się tuż po prelekcjach próbowano rozstrzygnąć takie zagadnienia jak:

– W jaki sposób zapowiadana przez Prezydenta USA międzynarodowa polityka handlowa Stanów Zjednoczonych oraz proces wyjścia Wielki Brytanii z Unii Europejskiej (BREXIT) mogą oddziaływać na przemysł motoryzacyjny w Unii Europejskiej i w Polsce?

– Czy układ urbanistyczny oraz przyzwyczajenie Polaków do posiadania własnego samochodu, jako symbolu wolności nie stoją naprzeciw intencji rozwoju e-mobilności opartej na transporcie publicznym oraz miejskich wypożyczalniach samochodowych elektrycznych?

– Czy i w jaki sposób zmiany rodzaju produkcji układów napędowych i pojazdów autonomicznych koncernów zagranicznych, wymuszą zmianę w polskiej produkcji samochodów i komponentów?

– Kiedy projekty realizowane w ramach INNOMOTO przełożą się na wzrost konkurencyjności polskich producentów?

Sesję drugą: PRZEMYSŁ 4.0 – FABRYKA PRZYSZŁOŚCI poprowadził Grzegorz Banakiewicz. W sesji znalazły się zagadnienia przekazane zgromadzonemu gremium przez kadrę zarządzającą najwyższego szczebla, czyli:

 • Wymagania jakościowe OEM względem dostawców w kontekście nowego standardu IATF 16949:2016 (Katarzyna Piątek, Ekspert SGP – Sorting Group Poland Sp. z o.o.)
 • Rozwiązania przemysłu 4.0. Jak zapewnić ciągłość, elastyczność i sprawność procesów produkcji przy zmiennych zamówieniach i trudności dostępu do nowych pracowników na rynku pracy? (Andrzej Soldaty, Założyciel, Partner Projektu Inicjatywa Przemysłu 4.0 dla polskiego przemysłu).
 • Robotyzacja procesów wytwórczych w Polskich Zakładach Motoryzacyjnych w kontekście ogólnego poziomu automatyzacji w przemyśle w Polsce i krajach sąsiednich (Michał Ochmański, Menedżer Sprzedaży COMAU ROBOTICS na Europę Środkowo-Wschodnią).
 • Traceability w produkcji – rozwiązania BALLUFF dla Przemysłu 4.0 (Paweł Stefański, Prezes Zarządu Balluff Sp. z o.o.).
 • Serwisy Techniczne w Dobie Cyfryzacji (Przemysław Pendrowski, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu firmy Leadec Sp. z o.o.)
 • e-f@ctory – Twoja droga do autonomicznego systemu produkcji (Jacek Taczała, Regional Sales Coordinator Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish Branch).
 • Miejsce innowacyjnych systemów oświetleniowych LED w koncepcji Fabryka 4.0 (Łukasz Manowiecki, Industry Segment Marketing Manager Central & Eastern Europe Philips Lighting Poland Sp z o.o.).
 • Inhouse logistic outsourcing – optymalizacja logistyki wewnętrznej w ramach nowatorskiego modelu podziału odpowiedzialności i kompetencji (Łukasz Musialski, Starszy Doradca Logistyczny HUB logistics Sp. z o.o.).
 • Rola Lead Logistics Providera w obsłudze logistycznej branży motoryzacyjnej. Studium przypadku dystrybucji nocnej do sieci dilerskich, w dobie dynamicznych zmian rynkowych oraz alternatywne rozwiązania transportowe dla logistyki komponentów do produkcji (Tomasz Zarzycki, Kierownik Sprzedaży i Marketingu CAT LC Polska).

Na zakończenie sesji drugiej poruszane zostały również takie tematy jak:

 • Przemysł 4.0 – szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego?
 • Czy mamy wystarczającą wiedzę i zasoby techniczne, aby 4 rewolucja przemysłowa stała się rzeczywistością w Polsce w najbliższych latach?
 • Jak przygotować kadry do pracy w nowoczesnym przemyśle w dobie dynamicznych zmian i dużej fluktuacji pracowników?
 • Co będzie bardziej decydujące w przyszłości – przygotowanie i wiedza kadr czy technologia?
 • Jak postępować, aby zgodnie z ideą przemysłu 4.0 być dostatecznie elastycznym i opłacalnym w produkcji oraz logistyce ?

Od godziny 17.00 ruszyła sesja trzecia pt. „Przyszłość Polskiego Kapitału w Motoryzacji – pragmatyczne czy interwencyjne podejście wobec wzmocnienia polskiego kapitału w przemyśle motoryzacyjnym”, której moderatorem ponownie był Luk Palmen. Podczas sesji  dyskutowano m.in. o scenariuszu rozwoju branży automotive w Polsce. O tym ile jest polskiego genu w pojazdach produkowanych w Polsce? Oraz o trendach i zmianach technologii w przemyśle motoryzacyjnym.

Dzień drugi AutoEventu zamknęła merytoryczna debata pt. Jakie szanse stoją przed polskimi dostawcami w sektorze automotive? Jaką rolę spełniają specjalne strefy ekonomiczne w promowanie lokalnych dostawców u inwestorów na swoich terenach? Jak lepiej promować i pozycjonować firmy z polskim kapitałem w sektorze motoryzacyjnym za granicą? Jakie błędy popełniają polskie dostawcy w procesach ofertowania?

Wieczorem natomiast, podczas bankietu w stylu warszawskiego dancingu rozstrzygnięte zostały najważniejsze plebiscyty: „DEKRA Awards”; „Menedżer Roku” oraz „Inwestycja Roku”.

Prezes DEKRA Certification Sp. z o.o., Pan Roman Zadrożny oraz Prezes Polskiej Izby Motoryzacji, Pan Roman Kantorski wręczyli statuetkę DEKRA Award oraz dyplomy polskim firmom branży Automotive, które wyróżniają się na tle konkurencji rozwiązaniami technologicznymi i organizacyjnymi, zwiększającymi bezpieczeństwo środowiska naturalnego.

Nagrodę główną DEKRA Award 2017 w kategorii „Bezpieczeństwo  środowiska w przemyśle motoryzacyjnym” otrzymała firma SITECH Sp. z o.o.

Należąca do koncernu Volkswagen spółka SITECH specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów, takich marek jak: Volkswagen, ‎Audi, Volkswagen Samochody Użytkowe, Skoda, Seat oraz Porsche.

Jury konkursu DEKRA Award doceniła proekologiczne działania podejmowane przez SITECH Sp. z o.o. niemal w każdym aspekcie funkcjonowania przedsiębiorstwa, m.in. w obszarze gospodarowania odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, ochrony przed hałasem oraz edukacji ekologicznej pracowników i lokalnej społeczności.

www.sitech.com.pl

I wyróżnienie DEKRA Award 2017 w kategorii „Bezpieczeństwo  środowiska  w przemyśle motoryzacyjnym” otrzymała firma Poland Smelting Technologies „POLST” Sp. z o.o.

Należąca do grupy Toyota spółka „POLST” od blisko 15 lat produkuje stopy aluminiowe przeznaczone dla europejskich odlewni koncernu.

Wyróżnienie DEKRA Award przyznano firmie „POLST” Sp. z o.o. za stosowanie zintegrowanego podejścia do ochrony środowiska, obejmującego działania w zakresie zanieczyszczenia powietrza, gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej oraz racjonalnego gospodarowania energią.

www.polst.com.pl

II wyróżnienie DEKRA Award 2017 w kategorii „Bezpieczeństwo  środowiska  w przemyśle motoryzacyjnym” otrzymała firma NEXTEER Automotive Poland Sp. z o.o.

NEXTEER Automotive Poland Sp. z o.o. produkuje układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym i hydraulicznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych m.in. dla BMW, GM, Fiat-Chrysler czy PSA.

Na uznanie Jury DEKRA Award 2017 spółka NEXTEER zasłużyła dzięki kompleksowemu podejściu do zarządzania środowiskiem oraz dużej dbałości o wskaźniki środowiskowe.

www.nexteer.com

DEKRA Award to międzynarodowa nagroda fundowana przez globalną organizację ekspercką DEKRA.

Konkurs dedykowany jest dla firm, wyróżniających się na tle konkurencji nowoczesną technologią, kulturą i rozwiązaniami organizacyjnymi.

W Polsce nagrody DEKRA Award wręczono po raz trzeci firmom branży motoryzacyjnej. Dotychczasowe edycje konkursu zrealizowano w kategoriach: Bezpieczeństwo środowiska, Bezpieczeństwo pracy oraz Innowacyjność.

www.dekra-certification.com.pl/dekra-award.html

 „Menedżera Roku 2017” otrzymał Prezes Plasmet Czechowicz Spółka Jawna – Jan Czechowicz za WIELOLETNI I KONSEKWENTNY WKŁAD W ROZWÓJ POLSKIEGO PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO. Nagrodę wręczył P. Roman Kantorski, Prezes PIM oraz P. Stanisław Kaczmarek, Project Manager Sage.

Nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku 2017” została przyznana za OTWARCIE NOWEGO ZAKŁADU WE WRZEŚNI I URUCHOMIENIE PRODUKCJI MODELU CRAFTER VOLKSWAGEN POZNAŃ

Nagrodę odebrała Pani Marta Miśkiewicz, Kierownik Działu Local Content i Process Center I Volkswagen Poznań. Zaszczyt wręczenia nagrody przypadł P. Romanowi Kantorskiemu, Prezesowi PIM oraz P. Tomaszowi Kucielowi, Prezesowi Zarządu Firmy Edison S.A.

Kolejna nagroda to „INNOWACYJNOŚĆ ROKU”. Nagroda została przyznana za OTWARCIE CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWEGO dla firmy WIELTON S.A. Nagrodę odebrał Pan Piotr Kowalski, Prezes Zarządu Wielton Investment Sp. z o.o. Dyrektor d/s Strategii i Rozwoju Wielton S.A.

Podczas Gali została również zaprezentowana Lista TOP30 największych pod względem przychodów ze sprzedaży producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem (II edycja). Listę przedstawił Pan Wojciech Żuk, Dyrektor Bank Zachodni WBK. (Lista niebawem zostanie zaprezentowana na stronie Polskiej Izby Motoryzacji).

Podczas wieczornego bankietu zostały wręczone nagrody przez przedstawicieli firm partnerskich w loteriach wizytówkowych:

 1. SGP wręczyło kosze piknikowe oraz hulajnogę,
 2. Grupa DEKRA wręczyła podwójny bilet na wyścig DTM,
 3. PHILIPS LIHTING POLAND wręczył dwie nagrody PHILIPS HUE (system inteligentnego oświetlenia domu),
 4. CAT LC Polska wręczył vocher na szaloną przejażdżkę Ferrari i Lamborghini

Sponsorem tegorocznej gali zostały firmy: EDISON S.A.; GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.; Sage; Bentley Systems International Limited oraz Work Service Ukraina.

Tegoroczny wieczór uświetnił nam zespół „Sonanto”, który w swoim repertuarze zaprezentował stare warszawskie piosenki.

Kolejną niespodzianką, która została zaprezentowana podczas Gali wieczornej AutoEvent 2017 był pokaz barmański, którego sponsorem został WORK SERVICE S.A. Dzięki uprzejmości sponsora do wczesnych godzin porannych uczestnicy mogli degustować oryginalne kolorowe drinki przy fantastycznych rytmach muzyki prezentowanych przez DJ-a.

Trzeciego dnia rozmawialiśmy o wymarzonym pracodawcy oraz kreowaniu wizerunku firmy. prof. dr hab. inż. Krzysztof Santarek odpowiedział na pytanie – Czy fabryka 4.0 spowoduje zmianę charakteru i kompetencji zatrudnionych?

Pan Krzysztof Inglot, Prezes Zarządu Work Service Ukraina mówił nt. zatrudnienia obcokrajowców oraz o aspektach współpracy z agencjami pracy tymczasowej. Natomiast Pan Piotr Falfus, Manager Dywizji Manufacturing & Supply Chain w Goldman Recruitment przedstawił Raport Wynagrodzeń Branży Motoryzacyjnej w Polsce 2017, który został stworzony przez Dywizję Manufacturing & Supply Chain w Goldman Recruitment przy wsparciu Polskiej Izby Motoryzacji. Podkreślił, że jest przekonany, iż raport będzie pomocny w podejmowaniu decyzji strategicznych, inwestycyjnych oraz tych związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Korzystając z okazji, podziękował wszystkim uczestnikom badania, którzy obdarzyli nas zaufaniem i sprawili, że raport jest wartościowym i wiarygodnym narzędziem.

Na zakończenie dnia konferencji odbyła się debata, odpowiadająca na pytania:

 • Komu tak naprawdę powinno zależeć na przygotowaniu kadr  technicznych do wymagań współczesnego przemysłu?
 • Czy branża motoryzacyjna może liczyć na właściwe kadry techniczne bez własnego wkładu w proces edukacji?
 • Jak podzielić kompetencje pomiędzy ministerstwo a pracodawców, aby utrzymać równowagę wiedzy i praktyki?
 • Jak zatrudnienie obcokrajowców może wpłynąć na konkurencyjność niektórych zawodów w motoryzacji?
 • Czy i jakie zawody w najbliższej przyszłości powinny pojawić się w programie szkół zawodowych / technicznych?

Po części merytorycznej uczestnicy udali się na rozmowy B2B, które w tym roku odbyły się w specjalnie przygotowanej sali i na stoiskach wystawienniczych.

Ze statystyk Polskiej Izby Motoryzacji wynika, że tak jak w roku ubiegłym odbyło się ponad 300 rozmów B2B, co jest potwierdzeniem dużej potrzeby nawiązywania nowych kontaktów między firmami.

Polska Izba Motoryzacji bardzo dziękuje za możliwość ponownego spotkania z Firmami, które co roku biorą udział w  AutoEvencie a nowym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do stałego składu naszego wydarzenia.

Zapraszamy już za rok! www.autoevent.pl

Zespół PIM

 

Patroni Medialni AutoEvent 2017:

Projektowanie i konstrukcje, Nowoczesny magazyn, nm.pl, Logistyka a jakość, Transport i spedycja, Fleet, Nowoczesny warsztat, Mm magazyn przemysłowy, Staleo.pl

PREZENTACJE AutoEvent 2017

TOP30 firm motoryzacyjnych z polskim kapitałem_2 edycja

1. Sytuacja i perspektywy polskiej gospodarki Jerzy Hausner 
2. Podsumowanie I konkursu INNOMOTO Piotr Pryciński_NCBR
3. iShare functional vehicle design for Urban Mobility Ricardo Satue.IDIADA
4. Autonomiczna jazda Mariusz Mankiewicz_DEKRA
5. Wymagania jakościowe OEM względem dostawców w kontekście nowego standardu IATF 16949 Katarzyna Piątek SGP
6. Rozwiązania przemysłu 4.0. Andrzej Soldaty. Inicjatywa Prezmysłu 4.0 dla polskiego przemysłu
7. Robotyzacja procesów wytwórczych w Polskich Zakładach Motoryzacyjnych w kontekście ogólnego poziomu automatyzacji w przemyśle Michał Ochmański_COMAU
8. Traceability w produkcji  – rozwiązania BALLUFF dla Przemysłu 4.0 Paweł Stefański Balluff
9. e-f@ctory – Twoja droga do autonomicznego systemu produkcji. Jacek Taczała Mitsubishi Electric Europe
10. Miejsce innowacyjnych systemów oświetleniowych LED w koncepcji Fabryka 4.0 Łukasz Manowiecki Philips Lighting Poland
11. Inhouse logistic outsourcing. Łukasz Musialski_HUB Logistics
12. Ile polskiego genu w polskiej branży motoryzacyjnej. Bartosz Radzikowski Agencja Rozwoju Przemysłu
13. Trendy i zmiany technologii w przemyśle motoryzacyjnym – szansą czy zagrożeniem dla polskich producentów. Wojciech Żuk_BZWBK
14. Rola Lead Logistics Providera w obsłudze logistycznej branży motoryzacyjnej Tomasz Zarzycki CAT
14. Czy fabryka 4.0 spowoduje zamianę charakteru i kompetencji zatrudnionych. Krzysztof Santarek
15. Pracownicy z Ukrainy lekarstwem na problemy polskiego rynku pracy. Krzysztof Inglot_Work Service
16. POLAND AUTOMOTIVE SALARY SURVEY 2017_2018. Piotr Falfus Goldman Recruitment

 

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.