Co dla branży motoryzacyjnej oznacza nowy podręcznik FMEA?
2018-06-11
5 najważniejszych pytań do Twojego dostawcy EDI
2019-04-02

PLATINUM MAX EXPERT Ciesz się jazdą my zadbamy o resztę

Presja dotycząca jakości olejów silnikowych będzie stale rosła w najbliższej przyszłości. Niektóre z tych nacisków w zakresie silników w samochodach osobowych dotyczą mniejszych misek olejowych, udoskonalonej efektywności pierścieni zgarniających, niższych poziomów zużycia oleju oraz stosowania pokładowych czujników olejowych w celu wydłużenia okresu między wymianami oleju.

W przypadku olejów do silników samochodowych, poszukiwanie środków smarowych o lepszych parametrach wymaga takich olejów silnikowych, które posiadają wyższą stabilność termiczno-oksydacyjną, niższą lepkość i lotność oraz zapewniają zmniejszenie zużycia podczas rozruchu, dłuższe okresy między wymianami oleju, ochronę katalizatora w układzie wydechowym i zmniejszoną emisję spalania.

Oleje silnikowe o niższej lepkości ułatwiają rozruch silnika na zimno i powodują mniejsze zużycie części ruchomych silnika, a ponadto przyczyniają się do lepszej efektywności paliwowej (niższa lepkość oleju oznacza niższe wewnętrzne tarcie oleju.) Warto zwrócić uwagę, że dla silników benzynowych i lekkich silników diesla rośnie użycie olejów silnikowych 0W-20, 0W-30, 5W-30.

Stawiając na wysoką jakość olejów ORLEN Oil realizuje szereg badań i testów mających na celu optymalizację produkcji oraz zapewnienie wysokiej, stabilnej jakości dla naszych produktów.

ORLEN Oil cały czas stara się tak doskonalić technologie, by była możliwość uzyskania możliwie największej liczby aprobat, rekomendacji i dopuszczeń producentów silników. Pozyskiwanie aprobat jest procesem trudnym, czasochłonnym i kosztownym. Testy silnikowe są bardzo wysilone i rygorystyczne mimo wszystko nasze oleje zostały zaaprobowane przez takie koncerny jak: Mercedes-Benz, Volkswagen, Renault, Ford, BMW i in.

ORLEN OIL na bieżąco monitoruje aktualne trendy rynkowe (m.in. zmiany konstrukcyjne silników, zwiększanie okresów pomiędzy wymianami oleju, zwiększanie oszczędności paliwa, ochrona środowiska i dynamicznie reaguje na bieżące zapotrzebowania rynku. Uczestnictwo w branżowych sympozjach i odbywanie licznych szkoleń są dla firmy  bezcennym źródłem informacji, które pozwalają na przygotowywanie nowoczesnych i konkurencyjnych produktów.

W ostatnim czasie ORLEN Oil dynamicznie rozwija produkty syntetyczne jednocześnie nie zapominając o olejach mineralnych i półsyntetycznych. Posiadamy szeroką ofertę olejów dedykowanych do samochodów osobowych i lekkich dostawczych – PLATINUM MAXEXPERT, których technologia jest oparta na nowatorskiej formule „Complex Protection Formula”. CPF to gwarancja optymalnej ochrony silnika w każdych warunkach eksploatacji. Unikalna receptura zapewnia doskonałe parametry oleju, redukuje ryzyko nadmiernego zużycia zaworów, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę osadów.

Dla wybranych olejów z linii olejów PLATINUM MAXEXPERT: Platinum MaxExpert XD 5W-30 oraz Platinum MaxExpert 10W-40 przeprowadzono testy silnikowe mające na celu porównanie szybkości narastania ciśnienia olejów w temperaturach -20oC, -15 oC, -5oC do wybranych olejów konkurencji. Podczas przeprowadzonego badania oleje Platinum MaxExpert  zapewniały szybsze narastanie ciśnienia oleju w ujemnych temperaturach w stosunku do olejów konkurencji. Dotyczy to pomiaru ciśnienia we wszystkich punktach pomiarowych, co jest ważne ponieważ często np. czas dostarczenia oleju do turbosprężarki jest znacznie dłuższy niż do pozostałych elementów silnika. Nawet niewielkie różnice czasu narastania ciśnienia w poszczególnych punktach silnika mogą mieć duże znaczenie, gdyż proces uruchamiania zimnego silnika jest często powtarzany i ma bardzo znaczący wpływ na zużycie poszczególnych jego elementów. W związku z tym nawet niewielkie skrócenie pracy silnika w warunkach niewystarczającego ciśnienia oleju ma wpływ na jego trwałość.  Przeprowadzone badania silnikowe po raz kolejny dowodzą, iż oleje marki PLATINUM, to najwyższej jakości oleje silnikowe, które zapewniają skuteczne smarowanie i ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji.

 

Spółka ORLEN Oil to czołowy polski producent i dystrybutor środków smarnych w Polsce.

Produkty ORLEN OIL oprócz polskiego rynku dostępne są też na 55. rynkach eksportowych.

Olej silnikowy PLATINUM to flagowa marka spółki. PLATINUM posiada aprobaty najbardziej renomowanych producentów pojazdów. To szeroka gama olejów napędzających samochody osobowe i ciężarowe, motocykle, statki, łodzie, maszyny budowlane, rolnicze i specjalistyczne urządzenia przemysłowe. PLATINUM jest sponsorem załóg rajdowych startujących w największych polskich i światowych zawodach (Rajd Dakar), a także partnerem strategicznym  i sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Kia Picanto – KIA PLATINUM CUP.

 

Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje:

 • ​najwyższej jakości oleje dla motoryzacji – PLATINUM,
 • szeroką gamę olejów dla motoryzacji ORLEN OIL,
 • oleje do silników samochodów ciężarowych i autobusów,
 • oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa AGRO,
 • oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu,
 • oleje przemysłowe (hydrauliczne, sprężarkowe, przekładniowe, hartownicze),
 • oleje technologiczne (emulgujące, antyadhezyjne, obróbcze),
 • smary plastyczne,
 • płyny eksploatacyjne,
 • kosmetyki Platinum IMPACT i chemię samochodową,
 • rozpuszczalniki

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.