AutoEvent 2019 lista firm, które dołączyły do wydarzenia
2019-04-30
Piętnaście lat minęło… 
2019-05-22

AutoEvent, to unikatowa wiedza o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

AutoEvent jest corocznym spotkaniem przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego. To również rozmowy formalne i nieformalne, wystawa towarzysząca, szereg wydarzeń o charakterze integracyjnym i rozrywkowym czy też, tak istotne dla biznesu, rozmowy kooperacyjne B2B.

Jednak AutoEvent (www.autoevent.pl) to przede wszystkim zastrzyk wiedzy i informacji o tym, co się dzieje w sektorze automotive zarówno w Polsce oraz na rynkach światowych. To zamknięte spotkanie jest doskonałą okazją do skonsultowania, przedyskutowania tego, co jest przedmiotem referatów i paneli dyskusyjnych na sali plenarnej. Dlatego organizator, Polska Izba Motoryzacji (www.pim.pl), tak duży nacisk kładzie właśnie na część konferencyjną. Nie tylko z resztą w obszarze zagadnień stricte dotyczących biznesu, w tym produkcji ale również na tematykę pochodną, która ma znaczenie dla ludzi i firm z tej gałęzi gospodarki.

Tegoroczny AutoEvent zaczynamy wykładem motywacyjnym o tytule: „Niemożliwe – to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice w życiu i w biznesie” w wykonaniu Jana Meli,polskiego podróżnika i działacza społecznego Fundacji Poza Horyzonty. Człowiek ten, dzięki sile woli, ale i mimo chwilowych zwątpień zapewne, własne granice przekroczył – swego ciała i psychiki. Z pewnością nie jednemu z nas, ten przykład motywacji przyda się i w życiu zawodowym, ale i prywatnym być może też.

Z kolei Grzegorz Gałczyński, Menedżer ds. Branż Strategicznych w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu , przedstawi zebranym możliwości inwestycyjne, w tym popyt na kooperację z firmami z Polski na rynkach światowych. Opowie o doświadczeniach PAIH i celach misji gospodarczych.

Wśród tematów i prelegentów istotne są również:

– Trendy i wyzwania komercyjne w motoryzacji. Jak pricing może poprawić rentowność biznesu – w wykonaniu Artura Staniec, Dyrektora Zarządzającego Simon-Kucher & Partners .

– System APS firmy Siemens, jako cyfrowe narzędzie do harmonogramowania produkcji w środowisku nieoczekiwanej zmienności. Prelegent: Jacek Mechecki, Portfolio Development Executive w Siemens Industry Software Sp. z o.o.

– Jak być „Lean&Flexible” dla zrobotyzowanych i ręcznych stacji montażowych, o czym opowie Jacek Taczała, Automotive Coordinator Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish Branch.

– Innowacja inspirowana zrównoważonym rozwojem 3M w wykonaniu Kristof’a Peerens, Menadżera R&D 3M w regionie EMEA.

– Ile zaoszczędzisz dzięki wdrożeniu rozwiązań klasy EDI – referat Alesandro Poma z DATA INTERCHANGE.

Oraz Nowoczesny magazyn. Automatyzacja, nowe technologie. Czy to przyszłość, czy już teraźniejszość? w referacie Michała Brzozowskiego, Członka Zarządu w Metroplan Polska Sp. z o.o.

Uczestnikami corocznego AutoEventu są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów, czyli: TIER1, TIER2, TIER3 oraz OEM. W gronie uczestników są także firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu.

W tym roku partnerzy i sponsorzy AutoEvent to m.in.: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Klaster Silesia Automotive, Data Interchange, Noyen, Goodman, 3M, Exact Systems, Miasto Częstochowa, BSI, Siemens PLM Software, Personnel Service, CAT LC Polska, Kuehne+Nagel,  Simon-Kucher & Partners, Metroplan Polska, Mitsubishi Electric Europe B.V.

Główne bloki tematyczne to:

•        Logistyka i magazynowanie

•        Reakcja rynku na BREXIT

•        Automatyzacja i robotyzacja

  • Industry 4.0: inżynieria, informatyka, marketing, logistyka, zarządzanie
  • Planowanie i zarządzanie produkcją
  • Elektromobilność
  • Edukacja przyszłości

Więcej w czerwcu, w dniach 12-14 w Rawie Mazowieckiej w Hotelu OSSA. Ciebie też tam nie może zabraknąć! Będą niemal wszyscy

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.