Elektryczna Dacia
2019-03-14
„Niemożliwe” to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice w życiu i w biznesie.
2019-04-05

XXV lat PIM i XV lat AutoEvent! To będzie wyjątkowa konferencja!

Tegoroczne spotkanie przemysłu motoryzacyjnego, w ramach konferencji AutoEvent 2019 odbędzie się ponownie w Rawie Mazowieckiej. W dniach 12 – 14 czerwca hotelem OSSA ponownie zawładnie tzw. automotive. Rok bieżący to również dwa jubileusze: XXV lat Polskiej Izby Motoryzacji oraz XV lat konferencji AutoEvent.

W tym roku zaczynamy (12 czerwca) turniejem TESA CUP (godz. 16.00) i kolacją przy grillu (godz. 20.00). Dzień drugi (13 czerwca) spotkania, to blok konferencyjny, zaczynający się o godzinie 10:00 i trwający do późnego popołudnia (godz. 18.00). Natomiast wieczorem uroczysty bankiet, podczas którego rozstrzygnięte zostaną m.in. plebiscyty „Inwestycja Roku” i „Menedżer Roku”. Dzień trzeci AutoEventu (14 czerwca) to kontynuacja prelekcji, paneli dyskusyjnych na sali plenarnej. Zaczynamy o godz. 10.00. Natomiast od 13.00 ruszają rozmowy kooperacyjne, tzw. B2B. AutoEventowi towarzyszyła będzie wystawa firm z automotive. W roku 2018 samych stoisk było ponad 40.

Gościem specjalnym będzie Jan Mela, który poprowadzi wykład inauguracyjny dotyczący motywacji. Jan Mela to polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Sesja inauguracyjna to również „ochrona konkurencyjności i konsekwencje dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego w kontekście Brexitu”, w wykonaniu Michaela Dembińskiego, Głównego Doradcy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Odbędzie się również dyskusja dotycząca północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu (NAFTA) w przełożeniu na polski przemysł motoryzacyjny. Przedstawiona zostanie też sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i świecie.

Główne bloki tematyczne to:

  • Nowoczesna fabryka, nowoczesna produkcja: – finalna wersja Industry 4.0: inżynieria, informatyka, marketing, logistyka, zarządzanie; – tradycyjne metody planowania i zarządzania produkcją a potrzeby rozwoju przemysłu w czasach Industry 4.0; – automatyzacja w automotive. W jakich obszarach produkcyjnych maszyna nigdy nie zastąpi człowieka; – zawody zagrożone przez automatyzację produkcji; – czy druk 3D ma szansę zastąpić tradycyjną produkcję?; – działalność w erze cyfryzacji.
  • Logistyka i magazynowanie: – zmiany w łańcuchach dostaw. Reakcja rynku na BREXIT; – zainteresowanie na powierzchnie przemysłowe i magazynowe w Polsce; automatyzacja i robotyzacja w centrach logistycznych.
  • Edukacja przyszłości. Współpraca między uczelniami a rynkiem pracy: – szkolnictwo branżowe odpowiedzią na aktualne potrzeby biznesu. Potrzeba praktycznych umiejętności. Dopasowanie kompetencji pracowników; – polski system edukacji wobec nowych zadań. Szkolnictwo dualne drogą do sukcesu?Rada Sektorowa.

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.