Plebiscyty


AutoEventUroczysta Gala, która odbywa się wieczorem drugiego dnia konferencji, jest miejscem rozstrzygnięć prestiżowych plebiscytów organizowanych przez Polską Izbę Motoryzacji - "Menedżer Roku" oraz "Inwestycja Roku". W konkursie "Inwestycja Roku" udział biorą inwestycje z roku, którego dotyczy edycja konkursu bez względu na formę własności, formę prawną czy pochodzenie kapitału. Natomiast w kategorii "Menedżer Roku" udział biorą osoby reprezentujące wyłącznie najwyższy szczebel zarządzania a kierowane przez nie firmy muszą wykazywać rentowność w ostatnich dwóch latach.

Ten wyjątkowy wieczór jest również okazją do ogłaszania wyników innych konkursów branżowych organizowanych przez firmy z sektora automotive, które są Partnerami AutoEventu.

 • 2021

  Menedżer Roku 2020 - za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego otrzymał Pan Zbigniew Sikora Dyrektor Operacyjny Rhenus Automotive Europe i Rhenus Automotive Polska.


  Inwestycja Roku 2020 - za zbudowanie fabryki i uruchomienie produkcji najnowocześniejszych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych Mercedes-Benz została przyznana firmie Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Jaworze.


  Menedżer Roku 2021 – za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego, nagrodę Menedżera Roku 2021 otrzymał Pan Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.


  Inwestycja Roku 2021 - za uruchomienie fabryki baterii elektrycznych do samochodów elektrycznych oraz plug-in hybryd Mercedes-Benz przyznano firmie Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Jaworze.

 • 2019

  Menedżer Roku - za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego otrzymał Paweł Gos, Prezes Zarządu Exact Systems Sp. z o.o.

  Inwestycja Roku - za otwarcie drugiego zakładu produkcyjnego oraz Centrum Technicznego produkującego łańcuchy rozrządu oraz zaawansowane systemy kontroli i sterowania przekładni automatycznych dla przemysłu motoryzacyjnego została przyznana firmie BorgWarner, którą odebrał Marek Ryczko, Dyrektor Generalny firmy BorgWarner
 • 2018

  „Menedżer Roku" za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego otrzymał Tomasz Kuszła, Prezes Zarządu Spółdzielni Pionier.
  "Inwestycja Roku” za uruchomienie linii do produkcji silnika benzynowego TNGA 1,5 l. oraz 2,0 l. została przyznana firmie Toyota Motor Industries Poland w Jelcz-Laskowicach, którą odebrał Zbigniew Oczkowski, General Manager.

 • 2017

  "Menedżer Roku" - Jan Czechowicz, Prezes Plasmet Spółka Jawna (za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego).
  "Inwestycja Roku" - VOLKSWAGEN POZNAŃ (za otwarcie nowego zakładu we Wrześni i uruchomienie produkcji modelu Crafter).
  Nagroda specjalna: "Innowacyjność Roku"- WIELTON S.A. (za otwarcie centrum badawczo-rozwojowego).

 • 2016

  "Menedżer Roku" - Henryk Michalik, Dyrektor Zakładu Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. (za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego).
  "Inwestycja Roku 2016" - NEXTEER AUTOMOTIVE POLAND (za otwarcie nowego zakładu oraz Europejskiego Centrum Technicznego w Tychach).

 • 2015

  "Menedżer Roku" - Przemysław Pendrowski, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu, VOITH Industrial Services Sp. z o.o. (obecnie Leadec Industrial Services).
  "Inwestycja Roku" - POLARIS POLAND Sp. z o.o. (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji pojazdów terenowych w Opolu).

 • 2014

  W roku 2014, z racji jubileuszu AutoEventu oraz Polskiej Izby Motoryzacji, nagród było więcej.
  "Menedżer Roku" - Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu, Work Service S.A. (za sukcesywny rozwój firmy i wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie).
  "Inwestycja Roku" - Faurecia Legnica S.A. (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji w Faurecia Legnica 2).
  Na przestrzeni minionego dwudziestolecia Izby i tym samym dziesięciolecia AutoEventu bardzo duża grupa osób była zaangażowana w działania Izby i tym samym z pewnością zasługiwała na wyróżnienia. Dlatego wręczone zostały Nagrody Specjalne trzem osobom, które od lat były wsparciem dla PIM i brały również udział w każdym AutoEvencie.

  Nagrody Specjalne Prezydium Izby przyznało:
  - Pawłowi Gosowi, Prezesowi Zarządu Exact Systems Sp. z o.o.
  - Jackowi Rybickiemu, Prezesowi Zarządu Gerda Hydomat S.A.
  - Piotrowi Kubiakowi, Wiceprezesowi Zarządu Zakładów Metalowych POSTĘP S.A.
  Specjalnie uhonorowano, także Prezesa Polskiej Izby Motoryzacji, Romana Kantorskiego, który odebrał gratulacje i dyplom uznania.

 • 2013

  "Menedżer Roku" - Aleksander Czajka, Prezes Zarządu, Grupa Plastic Omnium Auto (za działania na rzecz stworzenia i integracji w Polsce).
  "Inwestycja Roku" - Pilkington Automotive Poland (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji szyb samochodowych w Chmielowie).

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.