Patronat honorowy

Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Naszą misją jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw. Działamy zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH).
Oferujemy szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego Państwa projektów biznesowych. Pomagamy również w pokonywaniu procedur administracyjnych dotyczących konkretnych przedsięwzięć, opracowaniu rozwiązań prawnych, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji oraz wiarygodnych partnerów i dostawców.
Zapewniamy również dostęp do instrumentów finansowych, w tym ubezpieczeń oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju.

ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
paih24@paih.gov.pl
Sekretariat Zarządu: +48 22 334 99 05
Recepcja: +48 22 334 99 10

» www.paih.gov.pl


Patronat honorowy

Krajowa Izba Gospodarcza

Krajowa Izba Gospodarcza jest znaczącą i niezależną organizacją biznesu w Polsce. Powstała w 1990 roku. Reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc 160 organizacji biznesowych. Współpracuje z większością narodowych izb gospodarczych na świecie i jest członkiem Eurochambres oraz Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu. KIG pomaga polskim przedsiębiorcom wejść na rynki międzynarodowe poprzez prowadzenie misji zagranicznych. Organizuje także różne wydarzenia poświęcone tematom ułatwiającym prawidłowe zdefiniowanie wyzwań i zagrożeń jakie stawia przed polskimi firmami gospodarcza sytuacja w kraju i na świecie. Ponadto KIG świadczy szereg usług obejmujących wystawianie świadectw pochodzenia towarów, legalizację dokumentów handlowych, wystawianie Karnetów ATA oraz innych świadectw i zaświadczeń. Przy KIG działa Sąd Arbitrażowy oraz Centrum Kreatywności Targowa, które jest inkubatorem przedsiębiorczości sektora kreatywnego. Wspiera pierwsze kroki stawiane w przygotowaniu i prowadzeniu biznesu.

ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
tel. +48 22 630 96 00
fax: +48 22 827 46 73
kig@kig.pl

» www.kig.pl


Patronat honorowy

Ministerstwo Rozwoju i Technologii


Amer International Sp. z o.o.

Agencja pracy Amer oferuje kompleksowe usługi HR w zakresie pracy tymczasowej, outsourcingu procesowego i rekrutacji stałej. Oferujemy skuteczne rozwiązania dla firm produkcyjnych, m.in z branży automotive, pomagając uzupełniać braki kadrowe, redukować koszty zatrudnienia, oszczędzić czas potrzebny na legalizację pobytu pracowników zza granicy.
Naszym kontrahentom zapewniamy wyselekcjonowany zespół pracowników oraz profesjonalne doradztwo w zakresie zatrudnienia obcokrajowców.

ul. Graniczna 29
40-017 Katowice
office@amer-work.com

» www.amer-work.com


Bej-Pol PPHU

Bej-Pol powstał w 1999 roku, jako firma handlowo usługowa. Firma świadczy usługi marketingowe i zajmuje się pomocą w nawiązywaniu kontaktów, kojarzeniem biznesowym, produktowym w obszarze części i komponentów firm z zagranicy w Polsce jak i firm z kraju w Europie zachodniej. BEJ-POL dostarcza komponenty do wszystkich obszarów zastosowań przemysłowych, poprzez reprezentowanie swoich partnerów biznesowych:

 • FREUND-DREHTECHNIK – el. toczone, gwintowane, frezowane;
 • SCHRIEVER-SCHRAUBEN – śruby oraz wkręty samogwintujące;
 • SCHIESS – el. precyzyjnie wyciskane z blach;
 • LUESEBRINK – el. złączne i mocujące z drutu: haki kątowe, oczkowe, huśtawkowe, szekle, zaczepy, wyroby specjalne;
 • AKE – producent narzędzi skrawających: piły, frezy oraz narzędzia diamentowe ( drewno, metal, plastik);
 • FAMAR – producent wielozadaniowych obrabiarek CNC dedykowanych dla produkcji wielkoseryjnej – zaawansowane technologicznie urządzenia pionowe jedno i dwuwrzecionowe
 • SUBTIL GROUP – producent sprężyn (naciskowe, naciągowe, skrętne, faliste, tuleje sprężynowe.

Wszystkie oferowane wyroby wykonywane są zgodnie z powierzoną dokumentacją i specyfikacją klienta oraz z normą ISO i DIN. Firma BEJ-POL podchodzi indywidualnie do każdego klienta, otaczając go opieką dostosowaną wyłącznie do jego potrzeb.

ul. A. Mickiewicza 3
98-400 Wieruszów
tel. +48 605 585 551
bejpol@bejpol.pl

» www.bejpol.pl


Partner Branżowy

COMARCH S.A.

Założona w 1993 r. firma Comarch posiada ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i integracji rozwiązań IT dla przedsiębiorstw w wielu branżach, w tym detal, towary konsumenckie, DIY, logistyka, produkcja, farmaceutyki, ropa i gaz. Rozwiązania z zakresu zarządzania wymianą danych i dokumentami są przeznaczone do zarządzania danymi głównymi, e-zaopatrzeniem, e-fakturowaniem i procesami AP/AR. Firma Comarch jest dostawcą wszechstronnego rozwiązania typu procure-to-pay. Ponadto oferta obejmuje sieć B2B, która gwarantuje bezpieczną i niezawodną transmisję danych z ponad 115 000 podmiotami na całym świecie w krótkim czasie. Comarch współpracuje z czołowymi firmami, np. Metro Systems, Carrefour, Leroy Merlin, BP, BIC, Unilever, Rossmann, Valeant, Valeo i Technicolor. Dzięki tysiącom zakończonych z powodzeniem projektów, 15 lokalizacjom centrów danych oraz ponad 80 biurom w ponad 30 krajach Comarch posiada infrastrukturę niezbędną do realizacji projektów z wysokim wolumenem.

Al. Jana Pawła II 39 A,
31-864 Kraków
tel. +48 12 646 10 00

» www.comarch.pl


Cygnus Sp. z o.o. Sp. k.

Cygnus jest producentem wyrobów termoformowanych. Od 15 lat oferujemy opakowania przemysłowe i systemy transportowe dla przemysłu motoryzacyjnego. Oferujemy szeroką gamę opakowań, pojemników, tacek, opakowań ESD, blistrów, wkładek, przekładek, pokryw, palet. Kompletujemy kompletne i funkcjonalne systemy transportowe. Jesteśmy w stanie zaoferować i zaprojektować dowolne opakowanie z uwzględnieniem wymagań produktowych i logistycznych.
ul. Litewsdka 11/13
80-719 Gdańsk
tel. +48 507087629
arek.piotrowski@cygnus.pl

» www.cygnus.pl


Partner Merytoryczny

East Automotive Alliance

Stowarzyszenie Wschodni Sojusz Motoryzacyjny (East Automotive Alliance) to klaster skupiający producentów branży motoryzacyjnej Polski wschodniej. Cele klastra to ochrona interesów przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej, tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi branży motoryzacyjnej na terenie RP oraz propagowanie wiedzy z dziedziny przemysłu motoryzacyjnego.
Stowarzyszenie East Automotive Alliance z założenia nastawione jest na integrowanie i współpracę menedżerów, naukowców i przedsiębiorców. WSM jest twórcą i koordynatorem projektu edukacyjnego PAMISZ oraz PAMISZ II (Podkarpacka Akademia Motoryzacji Innowacyjne Szkolnictwo Zawodowe), koordynatorem międzynarodowego projektu Erasmus+ w zakresie wypracowania modelu współpracy szkół ponadgimnazjalnych z przemysłem oraz partnerem w projekcie UE Blueprint DRIVES, w którym powstały zawody przyszłości dostosowane do potrzeb stale rozwijającej się branży Automotive. Stowarzyszenie jest członkiem European Automotive Cluster Network, ASA oraz Operatorem Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego od marca 2020 roku.

Al. Warszawska 227B
39-400 Tarnobrzeg
tel. +48 15 848 18 76
tel. +48 690 880 188
biuro@eaa-wsm.pl

» www.eaa-wsm.pl


Partner Branżowy

Editel (dawniej Edison)

Od niemal trzech dekad, znani do tej pory jako Edison S.A., oferujemy usługi Elektronicznej Wymiany Danych (EDI), które stanowią kluczowy element skoordynowanej i ustandaryzowanej wymiany informacji logistycznych pomiędzy firmami. Z dumą informujemy, że od czerwca 2023 roku zmieniamy nazwę na EDITEL Polska S.A., co podkreśla naszą przynależność do międzynarodowej grupy EDITEL. Jako członek grupy EDITEL, lidera usług EDI w Europie Środkowo-Wschodniej, do której dołączyliśmy w 2019 roku, jesteśmy w stanie skutecznie łączyć partnerów biznesowych na całym świecie.
Specjalizujemy się w globalnych rozwiązaniach EDI dla branży motoryzacyjnej – sektora, który wymaga sprawnie funkcjonujących procesów logistycznych. Nasze zintegrowane środowisko usługowe EDI, oparte na technologii chmurowej, wspiera setki firm w tej branży. W Polsce EDITEL Polska jest rozpoznawany jako lider EDI w branży motoryzacyjnej. Jako grupa EDITEL wspieramy firmy na wszystkich poziomach łańcucha dostaw – świadczymy usługi dla OEM, dostawców Tier 1 i Tier 2, aż po dostawców materiałów podstawowych.
Przemysł motoryzacyjny to sektor, gdzie sprawnie funkcjonujące procesy mają niezwykle duże znaczenie. Metody takie jak Just-in-Time (JIT), Just-in-Sequence (JIS) czy Lean Production są tu na porządku dziennym. Dodatkowo pojawiające się trendy, takie jak e-mobilność i cyfryzacja, zwiększają złożoność łańcucha dostaw. EDI staje się tutaj wspólnym językiem, który pomaga sprostać tym wyzwaniom.
Chociaż jesteśmy specjalistami w branży motoryzacyjnej, nasze usługi nie ograniczają się tylko do tego rynku. Wspieramy również takie branże jak: sieci handlowe, TSL, DIY, FMCG, HEPAC, kosmetyczno-farmaceutyczną, meblarską czy stolarską.

EDISON S.A.
Siedziba Główna
ul. Dobrego Pasterza 122A
31-416 Kraków
tel. +48 12 21 32 300
info@edison.pl

» www.edison.pl
» www.editel.eu


Partner Branżowy

FANUC POLSKA Sp. z o.o.

FANUC to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od ponad 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. Jako niekwestionowany pionier w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC) wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Systematyczne, wysokie nakłady na badania i rozwój powodują, że maszyny marki FANUC charakteryzuje niedościgniona szybkość, precyzja i niespotykana w branży efektywność. W ofercie firmy FANUC są również dostępne produkty wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0 tj. FIELD System – rozwiązanie umożliwiające łączenie maszyn i robotów w zdalnie zarządzaną sieć, stałe monitorowanie stanu obrabiarek i robotów przemysłowych w celu analizowania danych z produkcji i optymalizowania jej parametrów, a także nowoczesne systemy oprogramowania MT Linki oraz ZDT (Zero Downtime) umożliwiające prowadzenie diagnostyki prewencyjnej zapobiegającej nieprzewidzianym przestojom produkcji.

ul. Tadeusza Wendy 2
52-407 Wrocław
tel.: +48 71 77 66 160
sales@fanuc.pl

» www.fanuc.pl


Forty Spółka Jawna

Od 1994 roku FORTY produkuje indywidualne rozwiązania w zakresie wyrobów w technologii termoformowania tworzyw sztucznych. Termoformujemy folie i arkusze z PET, PS, ABS, HDPE, PP, PVC.
Produkujemy:

 • tace transportowe,
 • wkładki do pudełek,
 • obudowy i pokrywy,
 • opakowania typu blister,
 • ekspozytory.

Z dumą obsługujemy szeroki zakres branż: motoryzacyjną, przemysłową, farmaceutyczną gier i zabawek, FMCG, kosmetyków, elektroniki użytkowej, artykułów piśmienniczych i wielu innych.

ul. Kopalniana 6a
01-321 Warszawa
tel.: +48 22 664 97 69
biuro@forty.com.pl

» www.forty.com.pl


Sponsor Biesiady

GeoGlobe Polska Sp. z o.o., Sp. K.

Geo Globe Polska (dawniej Kruk i Fischer) to przedsiębiorstwo działające na światowym rynku już od 1993 roku. Specjalnością firmy jest termoformowanie próżniowe tworzyw sztucznych. Cały proces odbywa się zgodnie z ideą proekologiczną, znajdując zastosowanie w wielu obszarach. Sposób produkcji jest ściśle personalizowany i skoncentrowany na konkretnym kliencie i jego potrzebach. W swoim portfolio Geo Globe Polska może pochwalić się projektami, takimi jak, m.in.: produkcja elementów foteli lotniczych, osłon maszyn i urządzeń oraz tac transportowych na podzespoły. Wszechstronność działania jest możliwa dzięki połączeniu jakości i wytrzymałości z estetyką.
Produktem Geo Globe Polska, na który warto zwrócić uwagę jest również geosiatka komórkowa GEOMAXX(R) – wynik zaawansowanych badań prowadzonych we własnym laboratorium. Geosiatka pozwala na zminimalizowanie kosztów budowy podłoża nie tracąc przy tym na jego odporności.
W maju bieżącego roku firma została wyróżniona jako Ambasador Polskiej Gospodarki 2023 w kategorii Kreator rozwiązań XXI wieku. Wyróżnienie zostało przyznane przez prestiżowe stowarzyszenie Business Center Club, w którego szeregi w 2022 roku wstąpiła Wiceprezes Geo Globe Polska, Dobrochna Kochańska.
Geo Globe świadczy usługi dla branż takich jak:

 • automotive,
 • lotnictwo,
 • przemysł,
 • budownictwo,
 • produkcja sprzętu medycznego,
 • transport.

Przedsiębiorstwo stale się rozwija, skutecznie działa w obszarze eksportu i stawia na innowacyjną produkcję współgrając z zasadami dbałości o środowisko. Sukcesywny rozwój firmy pozwolił na zbudowanie ponad 160 osobowej organizacji, przynoszącej regularne zyski.

ul. Dzieńdziela 30,
43-190 Mikołów
Sekretariat Zarządu – MOB.: +48 696 972 864
tel: +48 32 226 07 96
sekretariat@geoglobe.pl

» www.geoglobe.pl


IN-BEAR Firma Promocyjno Marketingowa Michalina Nędza

IN-BEAR jest autoryzowanym dystrybutorem tulei i łożysk ślizgowych firmy GGB (kiedyś GLACIER). Funkcjonuje na rynku od 1995 roku zaopatrując producentów i dostawców podzespołów do pojazdów (osobowych, ciężarowych oraz specjalnego przeznaczenia). Współpracuje też z wieloma innymi producentami łożysk ślizgowych i komponentów łożyskowych. Oferuje tuleje, podkładki, prowadnice, zarówno z materiałów samosmarnych jak i tych wymagających smarowania. Materiały ślizgowe na bazie tworzyw sztucznych, z dodatkiem tworzyw sztucznych, jak również wykonanych z różnych stopów metali.
Tuleje oferowane przez IN-BEAR pracują w silnikach samochodów w układach skrętu, amortyzatorach, elementach hydraulicznych i pneumatycznych.
Tuleje, podkładki oporowe i części specjalne charakteryzuje wysoka jakość wykonania i duża żywotność.
Firma oferuje też szereg elementów specjalnych wykonanych na maszynach CNC o skomplikowanych kształtach i różnych wymiarach.
IN-BEAR uczestniczy w procesie projektowym w kooperacji
z najlepszymi inżynierami w kraju i zagranicą, a wieloletnie doświadczenie pozwala dostarczyć Klientowi optymalne rozwiązanie. Angażuje się także w proces przygotowania produkcji oraz testów.

ul. Inżynierska 39/1
81-512 Gdynia
tel. +48 58 620 45 71
tel./fax +48 58 620 79 30

» www.inbear.pl


Partner Merytoryczny

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została powołana 18 czerwca 1996 r. w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Dzisiaj uznawana jest za lidera wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych, co potwierdza m.in. pierwsze miejscu w Europie oraz pozycja w pierwszej piątce najlepszych specjalnych stref ekonomicznych na świecie (wg rankingu FDI Business Financial Times 2021). KSSE obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Obecnie działa w niej ponad 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 42 mld złotych i stworzyły 90 000 miejsc pracy. KSSE stawia na łączenie nauki z biznesem, budowanie partnerstwa w procesie inwestycyjnym, efektywną współpracę Polski z zagranicą oraz wsparcie w zapewnianiu wysoko wykwalifikowanych kadr odpowiadających na potrzeby rynku pracy i przedsiębiorców.

ul. Wojewódzka 42
40-026 Katowice
ksse@ksse.com.pl

» www.ksse.com.pl


Partner Branżowy

KUBOTA (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 50 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2022 r. przychody w wysokości 20,4 miliardów dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linią produktów marki Kubota, firma wytwarza również zróżnicowane portfolio innych wyrobów, w tym miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.
Do Europy produkty Kubota dotarły już w latach siedemdziesiątych: w 1974 r. powołano do życia przedstawicielstwo koncernu we Francji, a w 1979 r. swoje podwoje otworzył jego oddział w Niemczech . W Polsce ciągniki rolnicze Kubota obecne są od 2004 roku, przez pierwsze 8 lat pozostając w ofercie niezależnego dystrybutora. W 2007r. gama oferowanych produktów została rozszerzona o pomarańczowe miniciągniki uniwersalne i kosiarki profesjonalne. W grudniu 2011r. przekazano nabywcy tysięczną maszynę marki Kubota sprzedaną nad Wisłą. Z kolei w listopadzie 2012r. dystrybucję ciągników rolniczych i maszyn komunalnych w Polsce przejęła spółka Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, stając się bezpośrednim przedstawicielem ich japońskiego producenta.

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa

» www.traktorykubota.pl


Partner Bankietu / Współorganizator Koncertu

Personnel Service S.A.

Personnel Service to spółka wyspecjalizowana w rozwiązaniach HR. Główne obszary działania to rekrutacje pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce, outsourcing, praca tymczasowa, a także rekrutacje stałe i specjalistyczne dla branż IT i medycyna. Personnel Service współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym z automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Spółka posiada własny dział legalizacji w Polsce, liczne oddziały na Ukrainie, działa również w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii. W 2022 roku Personnel Service planuje debiut giełdowy na NewConnect.

ul. Gwiaździsta 66
53-413 Wrocław
tel. +48 71 757 22 08
biuro@personnelservice.pl

» www.personnelservice.pl


Partner Merytoryczny

Regionalna Strategia Innowacji

 

» rsi.podkarpackie.pl

 

Partner Merytoryczny

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

SA&AM jest klastrową inicjatywą działającą na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej na terenie województwa śląskiego i województw sąsiednich.
Klaster SA&AM zrzesza ponad 180 podmiotów z sektora automotive oraz zaawansowanych technologii oraz tworzy silną platformę współpracy dla przemysłu motoryzacyjnego, dostawców nowych technologii oraz lokalnego potencjału wiedzy reprezentowanego przez instytucje badawcze i naukowe.
Klaster SA&AM, koordynowany przez Katowicką SSE S.A. – najlepszą Specjalną Strefę Ekonomiczną w Europie, poprzez swoje działania wspiera rozwój kompetencji przedsiębiorstw i ich pracowników oraz tworzy dogodne warunki do rozwoju i powstawania nowych inwestycji motoryzacyjnych.
SA&AM organizuje rocznie ponad 30 warsztatów tematycznych, współtworzy z partnerami ponad 20 wydarzeń branżowych oraz realizuje kilka dedykowanych projektów wspierających transformację przemysłową przedsiębiorstw i rozwój kompetencji ludzkich.
Klaster od 2019 r. posiada status Krajowego Klastra Kluczowego, jako klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. W 2020r. Klaster SA&AM zdobył następny stopień europejskiego certyfikatu jakości zarządzania klastrem – SILVER LABEL Cluster Management Excellence, wydany przez European Secretariat for Cluster Analysis ESCA. Klaster SA&AM należy również do sieci European Automotive Cluster Network.

Biuro „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing”
ul. Rybnicka 29
44-100 Gliwice
biuro@silesia-automotive.pl

» www.silesia-automotive.pl


Partner Merytoryczny

SNECI Poland Sp. z o.o. (powered by Exact Systems)

SNECI Poland to spółka joint venture, powstała w wyniku współpracy międzynarodowej firmy usługowo-konsultingowej SNECI oraz lidera branży kontroli jakości w branży motoryzacyjnej Exact Systems.
Polsko-francuska spółka działa w trzech obszarach. Pierwszy to tzw. Industrial projects – pomoc przy przenoszeniu linii produkcyjnych, startach nowych projektów i zarządzaniu kryzysami. Drugi to industrial assesment & quality – audyty prowadzone we wszystkich standardach automotive, przygotowanie do tych audytów i rozwój dostawców. Trzeci to szkolenia i coaching prowadzone przez lokalnych trenerów i coachów mówiących w 13 językach, posiadających akredytacje OEM.
SNECI łącząc siły z Grupą Exact Systems stworzyło absolutnie unikalne portfolio usług pozwalające realizować klientom ich strategiczne cele i przekuwać je w konkretne rezultaty.

Patrycja GAŁWIACZEK
Wiceprezes Zarządu
ul. Focha 53/5, 42-200 Częstochowa
+48 503 380 927
pgalwiaczek@sneci.com

» www.sneci.com

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.