Rosja tonie
2022-05-10
Wykład wprowadzający: Dr Małgorzata Bonikowska, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych
2022-05-12

Klamka zapadła

UE coraz głębiej wbija gwoździe do trumny spalinowych pojazdów. Wczoraj komisja środowiskowa Parlamentu Europejskiego (PE) odrzuciła wszelkie propozycje złagodzenia założeń „Fit for 55”, czyli pakietu reform klimatycznych zwanych „Carmageddonem”. Dla producentów aut oznacza to konieczność obniżenia średniej emisji spalin o 20% w 2025 r, o 55% w 2030 r. i o 100% w 2035 r. Czyli całkowity  zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w UE już za 13 lat.

Do końca przyszłego miesiąca PE i Rada UE mają doprowadzić procedury legislacyjne do końca. Tym samym przyszłość będzie należeć wyłącznie do samochodów zeroemisyjnych, a światowa motoryzacja wejdzie w największy  wiraż w całej swojej historii.

Jak wykorzystać atuty nadchodzących zmian i już dziś zająć dobre pozycje rynkowe? Taką  wiedzą podzielą się z Wami czołowi eksperci polskiej i światowej motoryzacji. Zarezerwujcie bilety już dziś, bo liczba miejsc jest ograniczona https://autoevent.pl/zgloszenia/

 

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.