Porozmawiajmy o obecnej sytuacji zatrudnienia w branży
2024-05-20
Emocje po AutoEvent 2024 jeszcze nie opadły!
2024-06-06

Firma obchodząca dwudziestą rocznicą swojej działalności, została wybrana Ambasadorem trzydziestolecia Polskiej Izby Motoryzacji. O kim mowa?

W 1994 roku powstała organizacja, która stała się głosem i motorem napędowym dla dealerów samochodowych, producentów części oraz wielu innych podmiotów związanych z sektorem motoryzacyjnym. W gronie Ambasadorów trzydziestolecia Polskiej Izby Motoryzacji znalazła się firma Exact Systems, obchodząca własny jubileusz.

Exact Systems rozpoczął swoją działalność w styczniu 2004 roku, a już 14 października tego samego roku formalnie przystąpił do Polskiej Izby Motoryzacji. Od samego początku, firma specjalizująca się w selekcji, naprawie i kontroli jakości części i podzespołów dla motoryzacji i innych branż, współpracowała z organizacją skupiającą przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego w Polsce.

Współpraca z najlepszymi organizacjami w kraju, a później także za granicą, była nie tylko strategicznym krokiem biznesowym, ale również okazją do ciągłego rozwoju. Nie ma jednej recepty na sukces w biznesie, ale wiemy, że to między innymi takie partnerstwa, z których wynika jeszcze lepsze zrozumienie wyzwań branży, przyczyniły się do osiągnięcia pozycji jednego z trzech światowych liderów w dziedzinie kontroli jakości. – powiedział Paweł Gos, wieloletni ekspert Polskiej Izby Motoryzacji.

Przez trzydzieści lat istnienia, Polska Izba Motoryzacji przeszła znaczące zmiany, podobnie jak sama branża motoryzacyjna. Dynamiczne trendy rynkowe, postęp technologiczny oraz zmieniające się oczekiwania klientów wymagały adaptacji i innowacji na wielu płaszczyznach. To, co się nie zmieniło, to silne zaangażowanie Exact Systems w problemy sektora, jego stała obecność w branży i oczywiście udział w Izbie. Jacek Opala, który właśnie objął funkcję prezesa zarządu Exact Systems, od wielu lat pełni funkcję członka Rady Polskiej Izby Motoryzacji i aktywnie uczestniczy w jej pracach. Z drugiej strony członkowie PIMu są aktywnymi uczestnikami badania nastrojów w branży motoryzacyjnej MotoBarometr, organizowanego przez Exact Systems, a głos ekspertów Izby mocno wybrzmiewa podczas konferencji Moto Idea.

W czasach dotkniętych wysoką dynamiką zmian i globalizacją relacji, zintegrowana współpraca jest konieczna dla realizacji innowacyjnych celów i poprawy efektywności działań. Exact Systems wykazuje inicjatywę w tym aspekcie, czerpiąc z wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń szeregu organizacji praktycznie we wszystkich krajach, w których firma posiada swoje przedstawicielstwa. Rozumiemy, że najwięcej możemy zdziałać w symbiozie, zapraszając branżę do rozmowy i działania w duchu korzyści dla wszystkich uczestników rynku. – powiedział Jacek Opala, prezes Exact Systems.

Objęcie funkcji Ambasadora XXX-lecia Polskiej Izby Motoryzacji przez Exact Systems, to rozwinięcie już istniejącej, efektywnej relacji, którą organizacje budowały przez ostatnie dwie dekady, w duchu wzajemnej inspiracji i możliwości czerpania z cennego doświadczenia każdej strony. To wyróżnienie stanowi integralną część zaangażowania biznesu w zrozumienie i zgłębienie wiedzy na temat specyfiki branży motoryzacyjnej, a zarazem gwarantuje równoległe wypracowywanie innowatorskich rozwiązań.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.