Zagadnienia tematyczne konferencji AutoEvent 2018

Podczas tegorocznego spotkania omówione zostaną nowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki oraz kluczowe aspekty dotyczące działalności firm z sektora automotive, m.in.:
  • PERSPEKTYWY ROZWOJU PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO W POLSCE Sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i na świecie; Ochrona konkurencyjności przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w kontekście obaw Brexitu; Cyberbezpieczeństwo w dobie innowacji w branży automotive.
  • NISKOEMISYJNOŚĆ, ELEKTROMOBILNOŚĆ, NAPĘDY ALTERANTYWNE – CZYLI KTÓRĘDY WIEDZIE DROGA DO SUKCESÓW W SEKTORZE MOTORYZACYJNYM Nowe cele redukcji emisji CO 2 dla samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych w Unii Europejskiej – propozycje Komisji Europejskiej na 2030 rok i 2025 rok; Czy nastąpi „śmierć silnika Diesla” – napęd hybrydowy, elektryczny, wodorowy; Hybrydy - niewykorzystany pomost pomiędzy ropą a prądem; Wady i zalety różnych napędów alternatywnych - czy napęd elektryczny na pewno jest najlepszy z punktu widzenia ekologicznego?; Ustawa o elektromobilności – co można poprawić, jak sprawnie wdrożyć w życie; Czy zaleją nas „brudne Diesle z Niemiec” – jaki to będzie miało wpływ na sprzedaż samochodów w Polsce.
  • PRODUKCJA W REALIACH REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ Zarządzanie 2.0; Robotyzacja, automatyzacja i cyfryzacja przemysłu; Utrzymania jakości w przemyśle motoryzacyjnym; Zarządzanie inteligentną logistyką; Trudne decyzje dotyczące magazynowania
  • OEM – TAK SILNY JAK SILNE NAJMNIEJSZE OGNIWO ŁAŃCUCHA DOSTAW Destrukcyjne tendencje na rynku OEM i Aftermarket; Odpowiedzialność finansowa i techniczna za popełnione błędy w produkcji.
  • WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI EDUKACYJNYMI I BADAWCZYMI W CELU PRZYGOTOWANIA SYSTEMU KSZTAŁCENIA POD POTRZEBY PRZYSZŁEJ, ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGICZNIE GOSPODARKI Sektorowa Rada ds. kompetencji w przemyśle motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności); Kształcenie zawodowe a kompetencje przyszłości, czyli komu tak naprawdę powinno zależeć na przygotowaniu kadr technicznych do wymagań współczesnego przemysłu; Czy branża motoryzacyjna może liczyć na właściwe kadry techniczne bez własnego wkładu w proces edukacji? Czy i jakie zwody w najbliższej przyszłości powinny pojawić się w programie szkół zawodowych / technicznych?
  • WARSZTAT: WPŁYW MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI NA PŁYNNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW Zasady działania mechanizmu podzielonej płatności; Ograniczenia swobodnego dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku VAT; Kanały wpływu podzielonej płatności na kondycję finansową przedsiębiorstw; symulacje wpływu podzielonej płatności na płynność finansową
 

Chcesz wiedzieć więcej - zapisz się do newslettera!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Polską Izbę Motoryzacji, w celu otrzymywania aktualności oraz treści marketingowych związanych z konferencją Autoevent, którego jest organizatorem, za pomocą wiadomości e-mail, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ust.