Wieczorna Gala


Imprezy towarzyszące - różne formy, różne treści…Każdej edycji konferencji AutoEvent towarzyszą wydarzenia o charakterze rozrywkowym, co roku w innej, nowej odsłonie. Tradycyjnie, na wpół oficjalne rozpoczęcie ma miejsce w późnych godzinach wieczornych w dniu poprzedzającym faktyczną inaugurację konferencji. Charakter spotkania jest połączniem biesiady, zabaw oraz tańca. Atmosfera i tzw. dress code - niezobowiązująco i na luzie.

Natomiast drugi wieczór AutoEventu jest bardziej oficjalny, w klimatach uroczystej Gali. Wówczas też rozstrzygane są plebiscyty organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji i Partnerów. Mają miejsce liczne konkursy, pokazy barmańskie. Część artystyczna to zazwyczaj musicale, koncerty zespołów rokowych, pokazy tańca, itp.

Dla zobrazowania trendów rozrywkowych AutoEventu: wieczorne imprezy w roku 2017 utrzymane zostały w klimatach disco, gdzie prym wiodły największe przeboje od rock'n' rolla przez disco 70s, lata 80-te, aż po klasyki dance z lat 90-tych. Nie zabrakło nauki tańca rodem z gorączki sobotniej nocy i kilku tematycznych konkursów. Z kolei uroczysta gala utrzymana była w stylu "warszawskiego dancingu" odsłaniając rąbek historii starej Warszawy: barwny Nowy Świat, uliczki tętniące życiem i rozświetlone setkami neonów. Szalone rewie, dancingi i błyskotliwe teatrzyki.

W latach poprzednich miały miejsce koncerty zespołów rockowych (np. "Poparzeni Kawą 3"), występy Grupy Artystycznej Siedem Kotów ze spektaklem "Szpilki - musical z piosenki z lat 50-tych i 60-tych", recital poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi, recital Marka Piekarczyka wokalisty zespołu TSA oraz wieczory tematyczne - np. w stylu dzikiego zachodu. Wieczorne imprezy kończą się zazwyczaj dyskoteką z udziałem DJ'a i trwają do białego rana.