Wieczorna Gala


Imprezy towarzyszące - różne formy, różne treści…Każdej edycji konferencji AutoEvent towarzyszą wydarzenia o charakterze rozrywkowym, co roku w innej, nowej odsłonie. Tradycyjnie, na wpół oficjalne rozpoczęcie ma miejsce w późnych godzinach wieczornych w dniu poprzedzającym faktyczną inaugurację konferencji. Charakter spotkania jest połączniem biesiady, zabaw oraz tańca. Atmosfera i tzw. dress code - niezobowiązująco i na luzie.

Natomiast drugi wieczór AutoEventu jest bardziej oficjalny, w klimatach uroczystej Gali. Wówczas też rozstrzygane są plebiscyty organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji i Partnerów. Mają miejsce liczne konkursy, pokazy barmańskie. Część artystyczna to zazwyczaj musicale, koncerty zespołów rokowych, pokazy tańca, itp.

Po części oficjalnej było już mocno, głośno i rockowo. Niemal cała sala pojawiła się na parkiecie gdzie występował zespół Antyradio Cover Band, który gra najlepsze, polskie i zagraniczne rockowe przeboje.
Partnerzy konferencji ufundowali dodatkowe nagrody, które rozlosowane zostały wśród uczestników konferencji, czyli: Grupa DEKRA, rozlosowała nagrodę w postaci podwójnego biletu na wyścig DTM, CAT LC rozlosował jazdę Porsche na wybranym torze w Polsce, Exact Systems rozlosował niespodzianki w postaci zestawów kawowych, zawierających m.in. najwyższej jakości kawę, Balluff podarował zwycięzcom upominki – niespodzianki a firma tesa tape ufundowała plecaki z produktami firmowymi.

W latach poprzednich miały miejsce koncerty zespołów rockowych (np. "Poparzeni Kawą 3"), występy Grupy Artystycznej Siedem Kotów ze spektaklem "Szpilki - musical z piosenki z lat 50-tych i 60-tych", recital poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi, recital Marka Piekarczyka wokalisty zespołu TSA oraz wieczory tematyczne - np. w stylu dzikiego zachodu. Wieczorne imprezy kończą się zazwyczaj dyskoteką z udziałem DJ'a i trwają do białego rana.