Prelegenci

 

Jerzy Hausner jest profesorem ekonomii, od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. W latach 90-tych pełnił funkcję szefa zespołu doradców Wicepremiera ds. gospodarczych, Pełnomocnika rządu ds. reformy zabezpieczenia społecznego oraz członka Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta RP. W latach 2001-2005 był posłem na Sejm RP. W październiku 2001 r. wszedł w skład gabinetu Leszka Millera jako Minister pracy i polityki społecznej. Od stycznia 2003 r. Minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, a od czerwca 2003 r. także Wiceprezes Rady Ministrów. Firmował swoim nazwiskiem plan naprawy finansów publicznych (tzw. plan Hausnera). W rządzie Marka Belki (od maja 2004 r. do marca 2005 r.) piastował stanowisko Wicepremiera i Ministra gospodarki i pracy. Koordynował wówczas prace nad Narodowym Planem Rozwoju na lata 2007-2013. Laureat wielu nagród, między innymi nagrody Kisiela oraz nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Profesor psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, przez lata związany z Polską Akademią Nauk. Stypendysta Fulbrighta w Kellogg School of Management (USA). Honorowy profesor na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie (RPA), był wykładowcą na Uniwersytecie Renmin w Pekinie (Chiny). Zasiada w Radzie Nadzorczej NMSBA (Holandia). Założyciel międzynarodowej firmy badawczej NEUROHM i szkoleniowej INEMO. Laureat konkursu EY Przedsiębiorca Roku (Polska). Współtwórca neuronauki konsumenckiej. Na studia w USA zarobił, grając na gitarze w barach Chicago.
Prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce. Członek Rad Nadzorczych Sandomierskiej Fundacji Promowania Przedsiębiorczości, Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Związku Pracodawców Przemysłu Motoryzacyjnego i Artykułów Przemysłowych ( Lewiatan ). Na początku lat 90-tych Ryszard Jania był pełnomocnikiem prezesa Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych na województwo tarnobrzeskie. Następnie przez 4 lata pełnił funkcję wicewojewody tarnobrzeskiego będąc m.in. inicjatorem i liderem opracowania Strategii Rozwoju Województwa Tarnobrzeskiego oraz powołania Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Współtworzył Sandomierski Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości. Inicjator utworzenia i Prezes Zarządu klastra Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. Członek Podkarpackiej Rady Innowacji. Panelista i prezenter na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych branży motoryzacyjnej, rozwoju regionalnego i przedsiębiorczości. Uhonorowany tytułami: zasłużony dla Tarnobrzega i zasłużony dla Nowej Dęby oraz Top Manager branży motoryzacyjnej w Polsce. Z grupą NSG/Pilkington, jednym ze światowych liderów produkcji szkła architektonicznego i samochodowego, związany od 1995 roku.
Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystki w Warszawie oraz Ecole Superieure de Commerce w Tuluzie (Francja). Od roku 1991 zatrudniony w firmie General Motors (obecnie PSA) na różnych stanowiskach w Polsce, Republice Czeskiej i Federacji Rosyjskiej. Zatrudniony jako dyrektor ds. kontaktów z rządem i polityk publicznych w spółce Opel Poland w Warszawie odpowiedzialny za Polskę, Republikę Czeską i Słowację. Równocześnie społecznie pełni funkcję wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan i prezesa Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Odznaczony srebrnym medalem Za zasługi dla obronności kraju.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej specjalności Konstrukcja i Eksploatacja Maszyn (1989), studia podyplomowe w LONDON STUDY CENTRE oraz Future Business College (UK 1994 – 98). Posiada też ukończone kursy w zakresie Negocjacje w Transferze Technologii (Certyfikat UNIDO, ATT, ICS – 2002), oraz Szkoły Transferu Technologii ( Cert. Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu i DG Enterprise & Industry -2004).

Doświadczenie zawodowe – obecnie od 2013 związany z firmą BALLUFF Sp. z o. o., polskim oddziałem wiodącego producenta sensoryki i systemów identyfikacji przemysłowej. W ramach działu marketingu zajmuje się wsparciem sprzedaży poprzez rozwój nowych kontaktów biznesowych, projektów partnerskich i edukacyjnych. Od 2005 ściśle współpracuje z Polską Izbą Motoryzacji.
Historycznie związany zawodowo z procesami wytwarzania, obróbką ubytkową, branżą budowy maszyn oraz motoryzacją. Przez 4 lata jako technolog ds. mechanicznych był pracownikiem działu technicznego przygotowania produkcji w Wojskowych Zakładach Łączności. Kolejno w latach 1999-2000, jako Dyrektor ds. technicznych w spółkach Truck Motors / IVECO i Motors Club / FIAT. Następnie jako Dyrektor w firmie Hajda Sp. z o. o. zarządzał autoryzowanym salonem i serwisem samochodowym marki SEAT. W latach 2001 – 2012 jako Starszy Specjalista ds. Transferu Technologii we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, działał i zarządzał projektami z zakresu styku nauki i przemysłu, w ramach europejskich sieci transferu technologii i wsparcia biznesowego. Od 2012 ponownie w przemyśle jako Menedżer ds. sprzedaży w spółkach C-Form / C-Tech, działających w branży narzędziowej, budowa form i przyrządów specjalnych oraz produkcja.

Zarządza działem sprzedaży bezpośredniej i marketingu w Europie Centralno-Wschodniej. Od ponad 10 lat związany z branżą nieruchomości komercyjnych – wcześniej w Grupie IKEA, obecnie w Goodman Poland. Na co dzień doradza klientom w kwestiach wyboru właściwego modelu polityki magazynowej i nieruchomościowej. Zajmuje się zarówno wynajmem jak i sprzedażą magazynów. Pasjonat motoryzacji, sportu i zdrowego stylu życia.
Od samego początku swojej kariery zawodowej związany jest ze światem motoryzacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zakładami produkcyjnymi.
Doświadczenie zawodowe i osiągnięcia:
– Aktywny udział w restrukturyzacji przedsiębiorstwa Plastal Sp. z o.o., które z sukcesem zostało nabyte przez Plastic Omnium Auto Sp. z o.o.
– Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem Plastal Sp. z o.o. w procesie upadłościowym,
– Reorganizacja zakładu Plastal – wdrożenie procesu integracji do nowej struktury Plastic Omnium
– Przygotowanie projektu wdrożenia innowacyjnej technologii z udziałem organizacji rządowych RP
– Współpraca z klientami: Fiat, Opel, Volkswagen, BMW, Skoda, Jaguar, Ford
– Uzyskanie prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Gliwice „Lew Gliwicki” dla osobowości biznesu
– Uzyskanie nagrody Polskiej Izby Motoryzacji „Manager Roku” dla branży motoryzacyjnej
– Ekspert Polskiej Izby Motoryzacyjnej (PIM)
– Prezes Zarządu Kraków Business Park
– Dyrektor Generalny grupy Plastic Omnium w Polsce (kariera zawodowa od programisty robotów, przez kierownika zmiany, koordynatora i kierownika lakierni, zastępcę dyrektora zakładu, dyrektora zakładu aż do dyrektora generalnego)
– Doświadczenie w restrukturyzacji i przygotowaniu do akwizycji struktur produkcyjnych
– Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Boryszew Automotive Plastics Sp. z o.o. – odpowiada za rozwój w Grupie BAP skupiającej 9 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji, Czechach i Niemczech

Michael Dembinski urodził się w Londynie w 1957 roku. Studiował na Uniwersytecie Warwick i The City University.
Pracował w Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego – przez dziewięć lat jako redaktor w CBI News – miesięczniku organizacji pracodawców. Michael przeniósł się z rodziną do Polski w 1997 r., Aby objąć stanowisko dyrektora ds. Komunikacji Polskiej Telewizji Kablowej – obecnie część UPC Polska, a następnie pracował jako dyrektor zarządzający Trader.Com Polska – obecnie część Agory SA. Od 2002 roku współpracuje z British Polish Chamber of Commerce

Marcin Domański – Związany z branżą automotive od 15 lat- jako inżynier, handlowiec, marketingowiec i specjalista ds. rozwoju rynku. Z ramienia 3M Poland obecnie odpowiedzialny za rozwój kluczowego rynku Producentów Środków Transportu. Prywatnie również wielki fan motoryzacji, ścigający się na motocyklach i kolekcjonujący zabytkowe jednoślady marki Honda. Ubezpieczyciele twierdzą, że budowę pojazdów poznawał poprzez rozbijanie ich. W nagrodę otrzymał zwyżkę OC a zyskaną wiedzą dzieli się z innymi.
Adam Dziura jest dyrektorem ds. Sprzedaży Branżowej i Kluczowych Klientów w firmie Balluff Sp. z o.o. Entuzjastycznie podchodzi do inteligentnej produkcji, STEM i edukacji zawodowej. Absolwent AGH z dyplomem magistra inżyniera w zakresie automatyki i metrologii. Od ponad 16 lat dzieli się swoją pasją do automatyzacji w różnych branżach. Bierze udział w opracowywaniu rozwiązań spełniających oczekiwania szczupłej produkcji oraz analiz wykorzystujących nowości technologiczne w praktycznych zastosowaniach.

Wolfgang Glowatzki ukończył Uniwersytet w Stuttgarcie na kierunku Inżynieria mechaniczna (specjalizacja w zakresie technologii motoryzacyjnych) z tytułem inżyniera dyplomowanego (Dipl.-Ing.). Zdobył wieloletnie doświadczenie w obszarze systemów zarządzania oraz gruntową wiedzę w dziedzinach IT i zarządzania procesami. Współpracował z wiodącymi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej (Steyr-Daimler-Puch), zbrojeniowej (General Dynamics) oraz telekomunikacyjnej (Kapsch Group). W DEKRA Certification w Austrii pełni funkcję audytora wiodącego ISO 27001 oraz ISO 22301. Prowadzi także audyty systemów TISAX, CISSP, CISM oraz CISA.

Krzysztof Golda, Sales Manager na Polskę i Europę Wschodnią w firmie Cold Jet. Krzysztof Golda jest specjalistą w zakresie urządzeń do czyszczenia suchym lodem i automatyzacji procesów czyszczenia. Już od 7 lat związany jest z firmą Cold Jet. Doświadczenie w zakresie wykorzystania C02 zdobył już wcześniej, pracując w firmie ACP Polska jako Główny Inżynier.
Logistyczne doświadczenie w obszarze automotive buduje już od ponad 16 lat.
W tym czasie odpowiadał za strategiczny rozwój tego obszaru m.in. przez: definiowanie standardów, zapewnienie jakości, a także przez operacyjne zarządzanie czy budowanie relacji z klientem na bardzo wysokim poziomie.
Doświadczenie zbierał zarówno w zakresie magazynowania i dystrybucji oryginalnych części i akcesoriów, jak i logistyki nowych samochodów.
W obu wymienionych obszarach zarządzał wieloma projektami. Praca przy nich była okazją do zebrania doświadczeń w zakresie współdziałania w międzynarodowych strukturach.
Największe z projektów to: Optymalizacja procesów w obszarze logistyki samochodów oraz Przygotowanie koncepcji, realizacja budowy oraz uruchomieniem nowego Centrum Dystrybucji Oryginalnych Części i Akcesoriów.
Uczestniczył również w projekcie wdrożenia modułu eWM w obszarze Centrum Dystrybucji.
Dzisiaj odpowiedzialny za strategię całej logistyki w firmie Volkswagen Group Polska.
Reprezentant Podkomitetu ds. Paliw Płynnych KT222/PK1 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Współtwórca norm i technologii produktów naftowych, takich jak paliwo lotnicze Jet A-1 oraz benzyna lotnicza 100LL. Z branżą paliwową związany od 1981 roku.
M. Mammetti uzyskał tytuł doktora w 1999 r. w zakresie mechaniki, ukończył studia na wydziale inżynierii lotniczej na Uniwersytecie w Rzymie w 1994 r. Od stycznia 2009 r. pracuje w dziale Powertrain IDIADA, jako kierownik ds. produktu integracji systemów napędowych i innowacji, odpowiedzialny za zaawansowane układy napędowe. Ostatnie jego działania obejmują konwersję układu napędowego w pojazdach w celu zmniejszenia zużycia paliwa i pełnego rozwoju pojazdów elektrycznych.
Należy również do ekspertów FISITA, recenzentów SAE oraz jako niezależny ekspert Agencji Wykonawczej ds. Innowacji i Sieci (INEA) ocenia projekty w ramach programu „Horyzont 2020” – Zielone pojazdy 2018. W 2006 roku dołączył do Maserati, jako odpowiedzialny za integrację układu napędowego w zespole Quattroporte, wcześniej pracował w Ferrari Automotive Spa, gdzie pracował w Dziale Innowacji i Powertrain i odpowiadał za wydajność i kalibrację silnika w obiektach testowych do samochodów osobowych.
Doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze polskich i zagranicznych podmiotów w zakresie podatków pośrednich. Od wielu lat współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego dla których przeprowadził szereg projektów obejmujących m.in.: bieżące doradztwo podatkowe, odzyskanie podatku VAT, centralizację VAT, kalkulację/weryfikację współczynników i prewspółczynników VAT, reprezentowanie w postępowaniach sądowych i administracyjnych oraz szkolenia. Portfolio jego klientów obejmuje, m.in.: krajowe i zagraniczne podmioty z sektora FMCG i usług finansowych, a także największe podmioty z sektora publicznego i spółki Skarbu Państwa.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Autor publikacji eksperckich w mediach branżowych i prasie ogólnopolskiej oraz współautor komentarza do Dyrektywy VAT.
Luk Palmen jest współzałożycielem i prezesem InnoCo. Prowadzi usługi doradcze i coachingowe w zakresie strategii rozwoju i zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwach oraz w jednostkach naukowych. Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych. Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem i coachingiem w zakresie zarządzania innowacjami, zarządzania MŚP, zarządzania klastrami oraz komercjalizacji technologii. Prowadził w tym okresie ponad 100 konferencji, seminariów i warsztatów. Angażuje się w promowanie innowacyjnych modeli współpracy w gospodarce. Jest autorem i współautorem praktycznych przewodników w zakresie foresightu, komercjalizacji technologii oraz klastrów. Obecnie Managera ds. Innowacji i Kooperacji Klastra SA&AM
Od 2018 roku pełni funkcję Regional Sales Director w Data Interchange. Swoją karierę w firmie rozpoczął w 2012 roku i od tego czasu Alessandro zbudował silną pozycję firmy na rynku wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów.
Ponadto posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze automatycznej integracji procesów logistycznych w łańcuchu dostaw, przy użyciu najlepszych praktyk B2B.
Biegłe władanie językiem angielskim, włoskim i polskim pozwala mu koordynować i uczestniczyć w wielu innowacyjnych projektach, wdrożeniach rozwiązań B2B dla klientów obecnych na rynku międzynarodowym.
Od momentu wstąpienia do firmy w 2018 roku, Andrzej zajmował stanowisko Szefa Logistyki w ITW Automotive.
Głęboka wiedza i bogate doświadczenie zdobyte w zakresie współpracy z takimi OEM-MI jak BMW, Nissan, Skoda, Volkswagen, Ford, FCA, Iveco oraz usprawnianie procesów integracji łańcucha dostaw w polskim zakładzie ITW poprzez wprowadzenie i nadzorowanie integracji systemowej ERP z współpracujących z nim rozwiązań komunikacyjnych pozwala Andrzejowi lepiej odpowiadać na potrzeby producentów z sektora automotive.
Poza tym w chwili obecnej jest właścicielem firmy działającej w obszarze logistyki i produkcji w branży motoryzacyjnej.
Inżynier informatyki i magister zarządzania Oxford Brookes University. Od ukończenia studiów zapalony marketingowiec, drogę do przemysłu przeszedł działając w branży energetycznej i sportowej.
Z firmą GT85 Polska i przemysłem związany od 2015 roku. Odpowiedzialny jest m.in. za koordynację działań marketingowych firmy, rozwój rynku urządzeń myjących TARRA w Polsce i Europie.
Piotr Ubych jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2001 roku zajmuje się audytami w międzynarodowej organizacji eksperckiej DEKRA, gdzie obecnie koordynuje specjalistyczne audyty procesów i standardów (Assessment Services).
Posiada ponad 15 lat doświadczenia w realizacji audytów standardów jakości i bezpieczeństwa informacji dla branży retail. Do grona jego klientów należy wiele uznanych sieci handlowych i usługowych.
Specjalizuje się w optymalizacji procesów biznesowych, weryfikacji standardów jakości obsługi i sprzedaży, zarządzaniu ryzykiem, audytach spełniania wymagań prawnych (np. RODO/GDPR), standardów branżowych, wewnętrznych polityk i wytycznych stawianych przez kontrahentów.
Wojciech Żuk od 5 lat odpowiada za rozwój korporacyjnych portfeli kredytowych BZWBK w sektorach strategicznych: Motoryzacja, Transport i Logistyka oraz Hotele. Jego zakres odpowiedzialności obejmuje przygotowanie analiz sektorów, ustalenie polityk kredytowych, określenie apetytu Banku na finansowanie nadzorowanych branż jak również wewnętrzną komunikację uzgodnionych strategii wobec sektorów. W Banku Zachodnim WBK pracuje od 1997 roku, w tym w ostatnich 10 latach na wyższych stanowiskach menedżerskich w obszarze korporacyjnego ryzyka kredytowego. Jego doświadczenia zawodowe obejmują zarówno udzielanie jak i restrukturyzację kredytów dla firm.
Jest absolwentem kierunku Inżynieria Materiałowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami przemysłowymi uzyskując dyplom DESP francuskiej szkoły wyższej Ecole Centrale Paris.