Patron Honorowy

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC)  powstała w 1992 i jest  bilateralną izbą,  która  wspiera wzajemną wymianę gospodarczą między Wielką Brytanią i Polską. BPCC aktywnie kojarzy potencjalnych partnerów biznesowych i promuje najlepsze praktyki. Izba aktywnie wspiera polskich i brytyjskich eksporterów oraz  realizuje program promocji polskich regionów. BPCC jest aktywnym członkiem Rady Izb Brytyjskich w Europie (COBCOE) – sieci ponad 10000 firm w przeszło 30 krajach Europy, która  wielokrotnie przyznawała BPCC nagrodę Najlepszej Brytyjskiej Izby Handlowej w Europie.

www.bpcc.org.pl

We’ve been integrating British investors in Poland since 1992. This year, we celebrate our Silver Jubilee. We support bilateral investment, and we reach out across Poland and the UK to help exporters find new clients in the UK and Poland respectively. Partnership, networking and building business relations between our two countries is at the heart of what we do. We propagate best practice and promote active dialogue between the public and private sectors. Over the past decade we’ve been recognised as the best UK chamber in Europe four times by COBCOE, the Council of British Chambers of Commerce in Continental Europe.

www.bpcc.org.pl

Partnerzy branżowi

Cold Jet

Partnerem branżowym konferencji AutoEvent 2018 została firma Cold Jet, która jest światowym liderem w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia. Firma posiada główną siedzibę w USA, w stanie Ohio, biura w Azji oraz Europie, w tym zakład produkcyjny w Polsce mieszczący się w Obornikach.  Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w tej technologii, firma Cold Jet oferuje rozwiązania z zastosowaniem suchego lodu dla motoryzacji, przetwórstwa tworzyw sztucznych, odlewnictwa, sektora medycznego i farmaceutycznego, przemysłu spożywczego i wielu innych. Oparta na idei tworzenia opłacalnych, przyjaznych dla środowiska i zaawansowanych technologicznie systemów w zakresie suchego lodu, firma Cold Jet pragnie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie oferując m. in. opatentowaną technologię MicroParticle – mikrocząsteczek rozdrobnionego suchego lodu. Suchy lód wielkości cukru, dociera do najbardziej trudnodostępnych miejsc. Jest wystarczająco delikatny, by precyzyjnie czyścić bez obawy o uszkodzenie powierzchni. Rozwiązania do czyszczenia firmy Cold Jet pomagają sprostać coraz bardziej restrykcyjnym wymaganiom dotyczącym jakości (6-Sigma, Kaizen, 5S, TMP) również w branży motoryzacyjnej, obniżając znacznie roczne koszty utrzymania m. in. form w czystości. Urządzenia Cold Jet pozwalają zoptymalizować procesy produkcji poprzez redukcję czasu czyszczenia nawet o 70%. Firma Cold Jet zauważa rosnące zapotrzebowanie na zautomatyzowane systemy czyszczenia zarówno online, jak i offline, oferując w pełni zintegrowane stacje czyszczenia w ramach ciągłego procesu produkcyjnego. Automatyczne systemy przygotowania powierzchni zostały zaprojektowane celem podniesienia jakości i obniżenia kosztów operacyjnych dla producentów posiadających linie do automatycznego malowania. Siłą firmy Cold Jet jest globalna wiedza w połączeniu z lokalną dostępnością poprzez biura i sieć partnerów biznesowych na całym świecie. Dzięki temu firma oferuje wsparcie 24H/7 w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej oraz kompleksowej obsługi klienta.

Cold Jet Sp. z o.o.
ul. Łukowska 12
64-600 Oborniki
tel: +48 798 33 88 00
e-mail: info.eu@coldjet.com
www.coldjet.pl


BALLUFF

Firma posiada ponad 90-letnią tradycję, jest wiodącym specjalistą i uznanym partnerem w branży automatyki przemysłowej. Globalne doświadczenie w automatyce pozwala oferować innowacyjne czujniki do wykrywania obiektów, pomiaru odległości, kąta nachylenia, ciśnienia oraz systemy identyfikacji przemysłowej. Pełny asortyment firmy obejmuje zoptymalizowane technologie komunikacyjne w tym RFID, sieciowe jak IO-Link, wraz ze zintegrowanym systemem bezpieczeństwa i szeroki wybór akcesoriów.

Firma BALLUFF obecna w Polsce od 1998 roku, reprezentowana jest w 56 krajach, posiadając biura sprzedaży, ośrodki R&D oraz 9 zakładów produkcyjnych, utrzymując silną pozycję na wszystkich kontynentach.

Balluff Sp. z o.o.
ul. Graniczna 21A
54-516 Wrocław
tel. 48 71 382-09-00
www.balluff.com


DEKRA

Grupa DEKRA w Polsce jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE, z siedzibą w Stuttgarcie. DEKRA to światowy lider w dziedzinie usług dla przemysłu, nadzorów inwestycyjnych, certyfikacji systemów, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa i rozwoju personelu. DEKRA w Polsce z biurami w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu, to doskonale wykwalifikowana kadra ekspercka ze znajomością przepisów krajowych i międzynarodowych w obszarach:

 • Usług technicznych dla przemysłu
 • Usług dla branży budowlanej
 • Audytów standardów i procesów, w tym audytów dostawców
 • Auditów i certyfikacji systemów
 • Badań i certyfikacji wyrobów
 • Bezpieczeństwa procesowego i przeciwwybuchowego
 • Rzeczoznawstwa pojazdów i maszyn
 • Badań technicznych pojazdów
 • Szkoleń i certyfikacji personelu
 • Doradztwa personalnego i rekrutacji

DEKRA Certification – Certyfikujemy najlepszych! DEKRA Certification w Polsce – obecna na rynku od 2001 roku, jest bezstronną i niezależną jednostką certyfikacyjną, zajmującą czołową pozycję na polskim rynku certyfikacji. Legitymuje się portfelem prawie 5000 klientów z większości branż przemysłu i usług. Główną działalnością jest certyfikacja systemów: jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem informacji i danych, bezpieczeństwem pracy, żywności, jak również szeregu norm branżowych. Realizuje także certyfikację personelu w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych, pracy oraz zarządzania środowiskiem i energią. Certyfikat DEKRA jest dokumentem szeroko rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. W ofercie DEKRA Certification znajdują się również badania i certyfikacja wyrobów elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych, chemicznych oraz materiałów (przeprowadzane w laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech, Holandii oraz w Chinach), a także usługi eksperckie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem procesowym i przeciwwybuchowym oraz oceny zgodności maszyn i urządzeń technicznych.
Więcej informacji o ofercie wyjątkowych usług DEKRA dla Państwa biznesu znajdziecie na stronie www.DEKRA.pl

Grupa DEKRA w Polsce:
WARSZAWA
ul. Gintrowskiego 28
tel. 22.654-43-10
fax 22.850-01-79

WROCŁAW
Plac Solny 20
tel. 71.780-47-77 do 78
fax 71.780-77-79

KRAKÓW
ul. Puszkarska 9
tel. 12.294-52-09

POZNAŃ
Św. Michała 43
tel./fax 61.651-98-95

TORUŃ
Płocka 3
tel/fax 58.623-61-87

GDAŃSK
Kieturakisa 10
tel/fax 58.355-50-20

 


Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza rzetelnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii rozwoju. Frost & Sullivan ma 50-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat oferowanego przez Frost & Sullivan Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw pod adresem: www.frost.com

Frost & Sullivan Spółka Akcyjna
Oddział w Polsce
ul. Domaniewska 41 A
02-672 Warszawa

 


Sponsor biletów

Data Interchange

Od 1986 roku Data Interchange jest wiodącym producentem rozwiązań w zakresie integracji B2B i elektronicznej wymiany danych (EDI).Jako międzynarodowy INTEGRATOR i twórca OFTP i OFTP2 dla przemysłu motoryzacyjnego dostarczamy efektywne rozwiązania dla wielu tysięcy zadowolonych klientów. Posiadamy biura i partnerów na całym świecie, dzięki czemu możemy wspierać naszych klientów niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jesteśmy członkiem: ODETTE, GALIA, AIAG. Posiadamy Certyfikat ISO 9001 i ISO 27001.

Rozwiązania Data Interchange pozwalają zautomatyzować procesy biznesowe w różnych obszarach łańcucha dostaw doprowadzając do istotnego skrócenia cyklu zamówienie-sprzedaż-fakturowanie-dostawa –zapłata oraz uzyskanie znacznych oszczędności. Dostarczamy rozwiązanie dostosowane do wymagań małych, średnich i dużych przedsiębiorstw umożliwiając bezpieczną i szybką wymianę dokumentów biznesowych między setkami tysięcy partnerów handlowych niezależnie od wymaganego protokołu komunikacyjnego, standardu EDI , sieci połączeń i ERP.

 

Data Interchange sp. z. o.o.
ul. Chorzowska 150, Silesia Business Park
40-101 Katowice
tel. 48 32 784 1236
www.datainterchange.com

Partner Merytoryczny

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

Klaster „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” jest inicjatywą Katowickiej SSE dedykowaną podmiotom działającym w sektorze motoryzacyjnym i w obszarze zaawansowanych systemów produkcji (Przemysł 4.0), a w szczególności firmom produkcyjnym i technologicznym, które zlokalizowane są na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Klaster stanowi platformę współpracy, dzięki której firmy optymalizują swoje działania w relacjach business to business i science to business.

Wizją Klastra jest wykreowanie województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego, jako środkowoeuropejskiego regionu kompetencji w sektorze motoryzacji oraz w sektorach zaawansowanych systemów produkcji i inteligentnych aplikacji.

Klaster realizuje swoją misję w dwóch obszarach Innowacji i Kooperacji oraz Rynek Pracy i Edukacji:

 • Misja Klastra w obszarze „Innowacji i kooperacji” realizuje się przez skuteczne łączenie myśli inżynierskiej z najnowszymi technikami i technologiami, które pozwoli usprawnić procesy produkcji, zwiększyć produktywność, zoptymalizować zużycie zasobów, zminimalizować odpady i straty a w konsekwencji zagwarantować konkurencyjną  pozycję firm na arenie międzynarodowej.
 • Misją Klastra w obszarze „Rynek pracy i Edukacja” jest budowanie i utrzymanie przewag konkurencyjnych pracodawców w zakresie zasobów ludzkich poprzez opracowywanie i wdrażanie rozwiązań systemowych wykorzystujących potencjał współpracy zarówno pomiędzy pracodawcami jak i pracobiorcami, jak również rynkiem edukacji.

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

Koordynator – Katowicka SSE S.A.
ul. Wojewódzka 42
40-026 Katowice

www.silesia-automotive.pl
www.ksse.com.pl