Plebiscyty


AutoEventUroczysta Gala, która odbywa się wieczorem drugiego dnia konferencji, jest miejscem rozstrzygnięć prestiżowych plebiscytów organizowanych przez Polską Izbę Motoryzacji - "Menedżer Roku" oraz "Inwestycja Roku". W konkursie "Inwestycja Roku" udział biorą inwestycje z roku, którego dotyczy edycja konkursu bez względu na formę własności, formę prawną czy pochodzenie kapitału. Natomiast w kategorii "Menedżer Roku" udział biorą osoby reprezentujące wyłącznie najwyższy szczebel zarządzania a kierowane przez nie firmy muszą wykazywać rentowność w ostatnich dwóch latach.

Ten wyjątkowy wieczór jest również okazją do ogłaszania wyników innych konkursów branżowych organizowanych przez firmy z sektora automotive, które są Partnerami AutoEventu. Wśród takich firm jest m.in. DEKRA Certification, która ogłasza konkurs DEKRA Award, Ranking TOP 30 BZW BK czy też nagrody firmy 3M.

 • 2017

  "Menedżer Roku" - Jan Czechowicz, Prezes Plasmet Spółka Jawna (za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego).
  "Inwestycja Roku" - VOLKSWAGEN POZNAŃ (za otwarcie nowego zakładu we Wrześni i uruchomienie produkcji modelu Crafter).
  Nagroda specjalna: "Innowacyjność Roku"- WIELTON S.A. (za otwarcie centrum badawczo-rozwojowego).

 • 2016

  "Menedżer Roku" - Henryk Michalik, Dyrektor Zakładu Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. (za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego).
  "Inwestycja Roku 2016" - NEXTEER AUTOMOTIVE POLAND (za otwarcie nowego zakładu oraz Europejskiego Centrum Technicznego w Tychach).

 • 2015

  "Menedżer Roku" - Przemysław Pendrowski, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu, VOITH Industrial Services Sp. z o.o. (obecnie Leadec Industrial Services).
  "Inwestycja Roku" - POLARIS POLAND Sp. z o.o. (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji pojazdów terenowych w Opolu).

 • 2014

  W roku 2014, z racji jubileuszu AutoEventu oraz Polskiej Izby Motoryzacji, nagród było więcej.
  "Menedżer Roku" - Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu, Work Service S.A. (za sukcesywny rozwój firmy i wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie).
  "Inwestycja Roku" - Faurecia Legnica S.A. (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji w Faurecia Legnica 2).
  Na przestrzeni minionego dwudziestolecia Izby i tym samym dziesięciolecia AutoEventu bardzo duża grupa osób była zaangażowana w działania Izby i tym samym z pewnością zasługiwała na wyróżnienia. Dlatego wręczone zostały Nagrody Specjalne trzem osobom, które od lat były wsparciem dla PIM i brały również udział w każdym AutoEvencie.

  Nagrody Specjalne Prezydium Izby przyznało:
  - Pawłowi Gosowi, Prezesowi Zarządu Exact Systems Sp. z o.o.
  - Jackowi Rybickiemu, Prezesowi Zarządu Gerda Hydomat S.A.
  - Piotrowi Kubiakowi, Wiceprezesowi Zarządu Zakładów Metalowych POSTĘP S.A.
  Specjalnie uhonorowano, także Prezesa Polskiej Izby Motoryzacji, Romana Kantorskiego, który odebrał gratulacje i dyplom uznania.

 • 2013

  "Menedżer Roku" - Aleksander Czajka, Prezes Zarządu, Grupa Plastic Omnium Auto (za działania na rzecz stworzenia i integracji w Polsce).
  "Inwestycja Roku" - Pilkington Automotive Poland (za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji szyb samochodowych w Chmielowie).